Prawo

Minister Rozwoju odpowiada. Interpelacja numer 14858

Interpelacja w sprawie strategii zastąpienia samochodów spalinowych, samochodami z napędem elektrycznym zarejestrowana pod numer 14858 doczekała się w dniu dzisiejszym pierwszej odpowiedzi. Odpowiedź spłynęła z Ministerstwa Rozwoju.
czytaj więcej

Interpelacja w sprawie strategii zastąpienia samochodów spalinowych, samochodami z napędem elektrycznym

W dniu 11 sierpnia 2017 r. Posłowie: Jarosław Sachajko, Maciej Masłowski, Wojciech Bakun, Elżbieta Zielińska, Błażej Parda zwrócili się do ministra rozwoju, ministra środowiska, ministra zdrowia w sprawie strategii zastąpienia samochodów spalinowych, samochodami z napędem elektrycznym. Zapytanie zostało zarejestrowane i został nadany mu numer 14858.
czytaj więcej

NFOŚiGW inwestuje w elektromobilność- 200 mln zł na autobusy zasilane prądem

NFOŚiGW za cel obrał sobie obniżenie zużycia energii i paliw w komunikacji miejskiej. W związku z tym powstał projekt w ramach którego można ubiegać się o dotację na zakup nowych autobusów elektrycznych, szkolenia kierowców oraz rozbudowę sieci ładowania.
czytaj więcej

Odpowiedź na interpelację Pani Posłanki Małgorzaty Niemczyk w sprawie dopłat do aut elektrycznych.

W dniu 5 sierpnia 2017 roku do Marszałka Sejmu Pana Marka Kuchcińskiego została skierowana odpowiedź na interpelację Pani Posłanki Małgorzaty Niemczyk o dopłatach do aut elektrycznych podpisana przez podsekretarza stanu Pana Michała Kurtyka.
czytaj więcej

Dotacja na rzecz rozwoju elektromobilności

Dnia 27.07.2017 roku została podpisana umowa w sprawie dotacji na rzecz realizacji projektu „Efektywność energetyczna przez rozwój elektromobilności w Polsce.”
czytaj więcej

Współpraca przy elektromobilności

Informacja prasowa, 20 lutego 2017 r. Rząd i samorządy będą współpracować przy programie rozwoju elektromobilności Przedstawiciele rządu i samorządów zainaugurowali współpracę dotyczącą rozwoju elektromobilności. Jednym z istotnych celów porozumienia jest zwiększenie liczby autobusów elektrycznych w polskich miastach i gminach w ramach istniejących systemów komunikacji zbiorowej.
czytaj więcej

1 2 3