Aktualności

Czy istniejące stacje ładowania nadają się do rozbiórki ?

Czy istniejące stacje ładowania nadają się do rozbiórki ? Ministerstwo twierdzi, że projekt ustawy jest bardzo korzystny dla obecnych i przyszłych posiadaczy pojazdów elektrycznych. Twierdzi, że wprowadzone prawo będzie napędzało naszą gospodarkę, poprawi jakość powietrza i doprowadzi do rozwoju polskiego przemysłu motoryzacyjnego. Autorzy projektu dają czytelny sygnał, że usługa carshare jest przyszłością i proponują aby usługa ta była objęta obniżoną stawką VAT dla konsumentów. Liczą, że ten model użytkowania pojazdów rozwiąże problem z miejscami parkingowymi w centrum miast.
czytaj więcej

Ustawa o elektromobilności - projekt z 13 października 2017

13 października br. został opublikowany drugi projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Do dnia dzisiejszego pojawiło się już wiele tekstów wypowiadających się o tym projekcie zarówno w sposób krytyczny jak i pozytywny. My pozostajemy obiektywni i decyzję czy być krytycznie nastawionym czy nie pozostawiamy tylko i wyłącznie Państwu.
czytaj więcej

Deklaracja ABB: Możemy naładować auto 300 km w 10-12 minut

Pani Magdalena Malewska dyrektor sprzedaży i marketingu Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji ABB w Polsce twierdzi, że powszechna opinia mówiąca, że ładowanie samochodu elektrycznego musi trwać długo to mit.
czytaj więcej

Volkswagen uruchomił stronę internetową poświęconą samochodom elektrycznym i hybrydowym

- modele, technologia, zasięg i czas ładowania - wszystko o możliwościach rozbudowanej aplikacji Car-Net - rodzina nowatorskich elektrycznych modeli I.D.
czytaj więcej

Elektryczne, koncepcyjne Lamborghini

Koncepcyjne, elektryczne „Terzo Millenio” to najnowszy projekt Lamborghini i naukowców Massachusetts Institute of Technology (MIT)
czytaj więcej

Ambitne plany marki OPEL/ VAUXALL

Grupa PSA po przejęciu marki Opel/ Vauxall, ogłosiła plan strategiczny Pace- z myślą o elektryfikacji. Głównym celem projektu jest sprawienie by Opel/ Vauxall znów stał się opłacalny do 2020 roku.
czytaj więcej