Aktualności

innogy oraz ING Bank Śląski zainwestują w stacje ładowania na terenie Warszawy

W umowie podpisanej przez innogy oraz ING Bank Śląski firmy zobowiązały się do wspólnego wypracowania rozwiązań w zakresie integracji usług związanych z rynkiem elektromobilności, w tym zarówno finansowych jak i transakcyjnych. W ramach współpracy, w stolicy powstaną m.in. nowe stacje ładowania dla pojazdów napędzanych energią elektryczną.
czytaj więcej

Audi e-tron quattro wygrywa w plebiscycie Tech Awards 2018

Podczas zakończonej 12 grudnia gali plebiscytu Tech Awards 2018, pierwszy w pełni elektryczny model rodem z Ingolstadt – Audi e-tron – otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii „Technologie w motoryzacji”.
czytaj więcej

Przejażdżka po godzinach: Eko-Tryptyk, cz. 1

Niemal dokładnie rok temu przedstawiłem tutaj elektrycznego Fiata 500e, udostępnionego mi przez firmę GO+ EAuto. Od tego czasu zaszło trochę zmian: polityczny klimat zmierzający do elektryfikacji indywidualnego transportu wciąż się nasila, w moim rodzinnym Krakowie powstała już tzw. strefa czystego transportu (gdzie tradycyjnym samochodem wjeżdżać nie wolno), a kolejne zachodnioeuropejskie kraje przedstawiają propozycje terminów zakazania rejestracji nowych aut spalinowych. Oczywiście, nie oznacza to, że z naszego słownika lada moment zniknie słowo „stacja benzynowa”, jednak jako piewca automobilowej różnorodności nie mogę tych trendów zignorować. Stąd pomysł bliższego przyjrzenia się kolejnym modelom elektrycznym, których na rynku tylko przybywa.
czytaj więcej

Podczas targów CES 2019, Audi prezentuje nowe rozwiązania techniczne związane z rozrywką pokładową

Podczas targów Consumer Electronics Show (CES), które odbędą się w Las Vegas Audi zaprezentuje zupełnie nowy format rozrywki oraz doświadczenie kina wewnątrz luksusowej limuzyny.
czytaj więcej

Nissan otrzymuje nagrodę za projekt Electric Explorer African Challenge 2018

Pierwsza w historii wyprawa przez Afrykę samochodem elektrycznym, jakiej podjął się polski podróżnik Arkady Paweł Fiedler, zakończyła się ogromnym sukcesem. Teraz to osiągnięcie zostało docenione przez Związek Firm Public Relations.
czytaj więcej

Gruntowne zmiany w działalności Volkswagena. 9 miliardów euro na rozwój elektryków

W latach 2019-2023 marka Volkswagen zainwestuje w sumie ponad 11 miliardów euro w rozwój e-mobilności, cyfryzację, samochody autonomiczne i usługi mobilne. Z tego ponad 9 miliardów euro zostanie wydanych na ofensywę w dziedzinie samochodów elektrycznych Volkswagena.
czytaj więcej