Aktualności

Londyn rozwija sieć publicznych punktów ładowania EV w latarniach miejskich

W Londynie zainstalowano pierwsze punkty ładowania pojazdów elektrycznych umieszczone w latarniach miejskich. Gniazda są dostępne w dzielnicy Southwark (Bankside i Dulwich). Za ich uruchomienie odpowiada spółka char.gy, która jest jednym z 4 podmiotów instalujących punkty ładowania EV w londyńskich latarniach miejskich.
czytaj więcej

Audi po raz pierwszy projektuje samochód koncepcyjny do filmu animowanego

Audi po raz pierwszy przenosi na ekran futurystyczną stylistykę i mobilność. Pomoże mu w tym model Audi RSQ e-tron, fikcyjny, wirtualny samochód koncepcyjny, stworzony na potrzeby filmu animowanego pt. „Tajni i Fajni” (ang. Spies in Disguise).
czytaj więcej

Toyota będzie produkować w Polsce przekładnie do hybryd

W swojej fabryce w Wałbrzychu, Toyota rozpoczyna produkcję przekładni do napędów hybrydowych 4. generacji. Jest to pierwszy zakład poza Azją, w którym produkowane są komponenty do tych alternatywnych układów.
czytaj więcej

Toyota MR2 może powrócić z napędem elektrycznym

Toyota rozważa wprowadzenie na rynek odświeżonego, elektrycznego modelu MR2. Samochód miałby być bardzo podobny koncepcyjnego S-FR, który został zaprezentowany po raz pierwszy na Salonie Motoryzacyjnym w Tokio w październiku 2015 roku.
czytaj więcej

Mobilności na życzenie w oparciu o flotę elektrycznych samochodów autonomicznych

Grupa Volkswagen, firma Mobileye, która należy do Intela i Champion Motors ogłosiły plany uruchomienia w Izraelu pierwszej w tym kraju usługi mobilności na życzenie w oparciu o flotę elektrycznych samochodów autonomicznych.
czytaj więcej

Niebieski Szlak Lotosu otwarty - elektrykiem ze stolicy do Trójmiasta

Koncern paliwowy LOTOS rozpoczął test pierwszych 12. punktów ładowania pojazdów elektrycznych pomiędzy Warszawą a Gdańskiem i Gdynią. Stacje zlokalizowano przy autostradach A1 i A2.
czytaj więcej