Aktualności

Premier Morawiecki na Twitterze: 3 miliardy euro w 10 lat na elektromobilność

Traktujemy kwestię elektromobilności poważnie. W ciągu najbliższych 10 lat mamy zamiar przeznaczyć na ten cel, co najmniej 3 miliardy euro - napisał w poniedziałek na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
czytaj więcej

Los Angeles miała miejsce premiera BMW Vision iNEXT

Podczas targów Los Angeles Auto Show odbyła się światowa premiera całkowicie elektrycznego modelu BMW Vision iNEXT. Wcześniej pojazd był prezentowany podczas pokazów przeznaczonych dla mediów.
czytaj więcej

5 kg wodoru poproszę - od 2021 na stacjach Lotos

Pierwsze dwa punkty tankowania wodoru powstaną w Gdańsku oraz w Warszawie do końca 2021 roku zapowiada Grupa Lotos. Umowa na finansowanie inwestycji wartej 10 mln euro została podpisana podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.
czytaj więcej

W Katowicach rusza pilotażowy carsharing pojazdów elektrycznych

Pięć w 100% elektrycznych Renault ZOE zasili flotę 20 samochodów systemu eCar. Jest to nowy projekt carsharingowy uruchomiony pilotażowo przez TAURON i ING Bank Śląski w dniu rozpoczęcia szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach.
czytaj więcej

Robot humanoidalny T-HR3 Toyoty sterowany zdalnie przez sieć 5G

Toyota i japoński operator komórkowy NTT DOCOMO opracowały system sterowania na odległość humanoidalnym robotem T-HR3 za pośrednictwem sieci komórkowej piątej generacji. Dzięki nowej technologii robot precyzyjnie odwzorowujący ludzkie ruchy i czynności będzie mógł być sterowany z dowolnego miejsca na świecie.
czytaj więcej

W Polsce zaprezentowano chorwackie elektryczne superauto o mocy prawie 2000 KM

Rimac C_Two po pokazie w Warszawie zagościł w hali wystawowej Stacji Klasyki w Łomiankach, gdzie miałem okazję go obejrzeć.
czytaj więcej