Aktualności

Elon Musk traci prezesurę w Tesli i 20 mln dolarów przez żart na Twitterze

Tesla i jej już tylko dyrektor generalny Elon Musk rozstrzygnęli w sobotę proces sądowy z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd. Producent samochodów elektrycznych zapłaci karę w wysokości 40 milionów dolarów i powoła nowego prezesa zarządu.
czytaj więcej

BMW zaprezentowało modele i3 oraz i3s z większymi akumulatorami

BMW poinformowało, że od listopada 2018 r. pojemność ogniw w całkowicie elektrycznych modelach i3 oraz i3s zostanie zwiększona do 42,2 kWh (120 Ah). W konsekwencji zasięg pojazdów na jednym ładowaniu wzrośnie o prawie 30% . Mimo zwiększenia pojemności akumulatorów, bez zmian pozostanie ilość miejsca potrzebna do ich zabudowy, a także masy samochodów, osiągi i zużycie energii.
czytaj więcej

Škoda zaprezentuje koncepcyjną hybrydę typu plug-in

Na październikowych targach motoryzacyjnych w Paryżu Škoda zaprezentuje kompaktową hybrydę typu plug-in – model VISION RS. Samochód stanowi zapowiedź stylistyki przyszłych usportowionych pojazdów czeskiego producenta, które trafią na rynek pod logo RS.
czytaj więcej

Wyniki konkursu ECO-MIASTO 2018

Do konkursu ECO-MIASTO 2018 zgłosiło się 46 miast, a niektóre z nich przedstawiły osiągnięcia w kilku kategoriach, dlatego przesłano w sumie 70 formularzy zgłoszeniowych. Jury przyznało 10 tytułów laureata oraz 13 wyróżnień. W każdej z pięciu kategorii nagrodzono dwa miasta – jedno o liczbie mieszkańców powyżej 100 tys., drugie poniżej tej liczby.
czytaj więcej

Elektryczny Solaris podbija Rumunię

Solaris Bus & Coach S.A. podpisał właśnie kolejną umowę na dostarczenie autobusów elektrycznych Urbino 12 electric do rumuńskiej Kluż-Napoki. Tym razem miasto zamówiło 18 sztuk tych ekologicznych pojazdów.
czytaj więcej

Audi: w ciągu dwóch lat czas ładowania EV skróci się do mniej niż 12 minut

Jak donosi brytyjski portal Autocar, do 2020 r. elektryczne modele Audi zostaną przystosowane do ładowania akumulatorów trakcyjnych do 80% w mniej niż 12 minut.
czytaj więcej