Aktualności

Do 2040 r. wszystkie autobusy w Kalifornii będą zeroemisyjne

Agencja rządowa California Air Resources Board (CARB) zaaprobowała plan, zgodnie z którym flota autobusowa wszystkich publicznych przewoźników do 2040 r. będzie się składać wyłącznie z pojazdów zeroemisyjnych.
czytaj więcej

Pierwsza prywatna Niemiecka firma kupuje elektryczne autobusy

Solaris dostarczy do Niemiec kolejne trzy autobusy elektryczne – tym razem pojadą one do stolicy Bawarii. Dzięki zamówieniu realizowanemu przez bolechowskiego producenta, firma Josef Ettenhuber GmbH będzie pierwszą prywatną firmą autobusową w Niemczech przewożącą pasażerów autobusami elektrycznymi.
czytaj więcej

Podłącz się do ChargeNow – usługa startuje w Polsce

ChargeNow to największa na świecie publiczna sieć ładowania pojazdów elektrycznych. Od teraz użytkownicy zelektryfikowanych samochodów BMW i MINI w Polsce mogą korzystać z wielu stacji za pośrednictwem jednej usługi. Do końca tego roku sieć obejmie ponad 110 punktów ładowania w kraju.
czytaj więcej

Chiny: sprzedaż pojazdów konwencjonalnych spada, elektrycznych stale wzrasta

Według danych Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów (CAAM), sprzedaż pojazdów na rynku Państwa Środka w listopadzie 2018 r. zmniejszyła się o ok. 14% (do 2,55 mln szt.) w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim. To największy spadek od prawie siedmiu lat, tj. od stycznia 2012 r.
czytaj więcej

Poznań dołącza do miast z elektryczną flotą autobusową

21 autobusów elektrycznych marki Solaris zostanie dostarczonych do MPK Poznań do końca lutego 2020 roku. Elektrobusy zostaną wyposażone w baterie Solaris High Power i będą mogły być ładowane zarówno przez pantograf, jak i złącze typu plug-in.
czytaj więcej

innogy oraz ING Bank Śląski zainwestują w stacje ładowania na terenie Warszawy

W umowie podpisanej przez innogy oraz ING Bank Śląski firmy zobowiązały się do wspólnego wypracowania rozwiązań w zakresie integracji usług związanych z rynkiem elektromobilności, w tym zarówno finansowych jak i transakcyjnych. W ramach współpracy, w stolicy powstaną m.in. nowe stacje ładowania dla pojazdów napędzanych energią elektryczną.
czytaj więcej