Aktualności

Kluczowa rola Chin w strategii elektromobilności Volkswagena

Chiny odegrają główną rolę w globalnym procesie transformacji koncernu Volkswagen. Jeszcze w tym roku oferta pojazdów z zelektryfikowanymi układami napędowymi zostanie zdecydowanie poszerzona. Do 2028 roku ponad połowa z 22 milionów planowanych aut elektrycznych ma być produkowana w Chinach.
czytaj więcej

Uruchomiono polski licznik elektromobilności

Po polskich drogach porusza się już niemal 5 tysięcy pojazdów elektrycznych, które mogą korzystać z ponad 640 stacji ładowania – wynika z Licznika elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego (PZPM).
czytaj więcej

Stacje ładowania GreenWay staną przy restauracjach KFC

GreenWay Polska rozbuduje swoją sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych o kolejne atrakcyjne dla kierowców lokalizacje. W ramach współpracy z firmą AmRest, polski lider elektromobilności uruchomił właśnie 2 szybkie ładowarki na MOP Olsze w obu kierunkach przy autostradzie A1 na odcinku Gdańsk – Toruń, co znacznie poprawi przejezdność trasy, szczególnie dla aut z mniej pojemnymi bateriami. Współpraca z AmRest obejmie instalację kolejnych stacji GreenWay zlokalizowanych przy restauracjach KFC.
czytaj więcej

Renault i Nissan otwierają nowe centrum rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych

Renault i Nissan ogłosiły utworzenie nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Szanghaju. Jednostka, która nosi oficjalną nazwę Alliance Automotive Research and Development (Shanghai) Ltd. będzie nazywana Alliance Innovation Lab Shanghai (AIL-SH). Renault i Nissan objęły w nowej placówce po 50% udziałów.
czytaj więcej

Jak polskie miasta wspierają elektromobilność?

Od niedawna elektromobilność wspierana jest na poziomie krajowym – w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych zapisano m.in. zniesienie akcyzy na samochody elektryczne i hybrydy plug-in (PHEV), zwolnienie ich z opłat za parkowanie czy możliwość poruszania się po buspasach.
czytaj więcej

W I kwartale 2019 r. w Chinach sprzedano 300 tys. EV

Według danych Chińskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów w marcu bieżącego roku rynek lekkich pojazdów w Państwie Środka po raz kolejny zanotował spadek, jednak mniejszy niż w poprzednich miesiącach. Sprzedaż wyniosła 2,02 mln pojazdów (-6,9%r/r). Dla porównania, spadek w styczniu i lutym wyniósł 17 r/r%.
czytaj więcej