Aktualności

Nissan nagrodzony w FT/IFC Transformational Business Awards

Nissan został uhonorowany przyznawaną w konkursie FT/IFC Transformational Business Awards nagrodą za system Vehicle-to-Grid oraz za wykorzystanie wycofanych z eksploatacji akumulatorów.
czytaj więcej

Solaris zaprezentuje autobus wodorowy nowej generacji

Odpowiadając na wzmożone zainteresowanie rynku europejskiego bezemisyjnymi pojazdami transportu publicznego, Solaris Bus & Coach zapowiada premierę kolejnego ekologicznego autobusu.
czytaj więcej

Audi i Hyundai nawiązują współpracę w celu rozwoju techniki ogniw paliwowych

AUDI AG i Hyundai Motor Group wspólnie napędzają rozwój technologii ogniw paliwowych. Oba koncerny planują wzajemną wymianę patentów i licencji oraz przyznają sobie nawzajem dostęp do niekonkurencyjnych wobec siebie rozwiązań.
czytaj więcej

Renault otwiera w centrum Berlina concept store samochodów elektrycznych

Renault otwiera w Berlinie concept store „Renault Electric Vehicle Experience Center” z samochodami elektrycznymi. W lutym pierwszy taki salon powstał w Sztokholmie. W ten sposób Renault chce promować zalety elektrycznej mobilności wśród jak najszerszej rzeszy potencjalnych użytkowników.
czytaj więcej

Elektryczny ekosystem Nissana doceniony na targach EkoFlota

Elektromobilność to nie tylko samochody elektryczne, ale również cały wspierający je ekosystem tworzony przez infrastrukturę oraz technologie integrujące pojazdy z ich otoczeniem.
czytaj więcej

Eksperci Škody w zrozumiały sposób wyjaśniają jak działa silnik elektryczny

Elektromobilność rozgrzewa rynek. Samochody elektryczne wkrótce staną się częścią naszego codziennego życia. Do 2025 roku ŠKODA będzie miała 10 modeli elektrycznych. Jednak to w jaki sposób działają samochody elektryczne dla wielu kierowców pozostaje tajemnicą. Elektryki wydają się egzotyczne, skomplikowane, kłopotliwe, i technologicznie odległe, podczas gdy w rzeczywistości są pod wieloma względami prostsze niż samochody z silnikiem spalinowym.
czytaj więcej