Aktualności

Ponad 20 tys. chętnych na elektryczne Porsche Taycan

Jak poinformowało Porsche, ponad 20 tys. osób z całego świata wyraziło zainteresowanie zakupem całkowicie elektrycznego modelu Taycan. Każdy z potencjalnych nabywców musiał wpłacić zaliczkę w wysokości 2500 euro (w Europie). Publiczna premiera odmiany produkcyjnej pojazdu odbędzie się we wrześniu 2019 r.
czytaj więcej

PGE uruchamia carsharing w kolejnym mieście

Mieszkańcy Siedlec mogą wypożyczać samochody elektryczne udostępnione w systemie carsharingu przez PGE Nowa Energia. W mieście została utworzona strefa, w której klienci mogą wypożyczać i oddawać elektryczne auta. Charakterystyczne biało-niebieskie samochody elektryczne z logo PGE można zlokalizować za pomocą smartfonów, z zainstalowaną aplikacją PGEmobility.pl
czytaj więcej

Polski start-up pracuje nad elektrycznym samochodem do rallycrossu

Spółka Elimen City, która w ubiegłym roku zaprezentowała swoją konstrukcję ultralekkiego elektrycznego pojazdu dostawczego, poinformowała o pracach nad elektrycznym samochodem przeznaczonym do rallycrossu.
czytaj więcej

Tesla rewolucjonizuje ładowarki. - 5 minut ładowania i 120 km do pokonania

Tesla zaprezentowała ładowarkę Supercharger V3 o mocy 250kW - jej poprzedniczka V2 miała ''tylko'' 120kW. Eksperci nie mają wątpliwości, że to ogromny skok technologiczny.
czytaj więcej

Toyota i Carmera opracują automatyczny system generowania map dla samochodów autonomicznych

Mapy wysokiej rozdzielczości to jedna z wielu składowych ogromnego programu budowy autonomicznego transportu. Jednak stworzenie takiej mapy dla każdej drogi na świecie wymaga bardzo dużo pracy. Rozwiązaniem może okazać się nowy projekt Toyoty i firmy Carmera.
czytaj więcej

Volvo dostarczy autobusy hybrydowe do Koszalina

MZK w Koszalinie rozstrzygnął przetarg na dostawę miejskich autobusów hybrydowych o długości 12 metrów. Wybrana została oferta Volvo Polska – firma dostarczy pięć egzemplarzy modelu 7900 Hybrid.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 119 120 121