Aktualności

Elektryczny Solaris na ulicach Poznania. Na razie jeszcze testowo

W piątek 10 maja firma Solaris Bus & Coach przekazała Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Poznaniu autobus elektryczny Solaris Urbino 12 electric na dwutygodniowe testy. To kolejny etap przygotowań przewoźnika do wdrożenia pojazdów bezemisyjnych do swojej floty.
czytaj więcej

Flota samochodów elektrycznych w Szczecinie znów się rozrasta

W ramach wdrażania miejskiego Programu Rozwoju Elektromobilności w kwietniu br. miasto zakupiło cztery samochody elektryczne, w tym dwa Nissany LEAF. Tym samym Szczecin posiada obecnie flotę złożoną z 12 aut elektrycznych – największą wśród jednostek samorządowych w Polsce – z czego 10 pojazdów to Nissany: LEAF oraz e-NV200 Evalia.
czytaj więcej

Relacja z Electronics Show

W dniach 10-12 maja w centrum wystawowym Ptak Warsaw Expo odbywa się tegoroczna edycja Electronics Show. Pierwszy dzień przeznaczony dla gości biznesowych przebiega spokojnie, bez udziału tłumów, ale interesujące nas dwa skupiska firm związanych z elektromobilnością tętnią życiem i ruchem.
czytaj więcej

Audi e-tron

Audi e-tron to pierwszy w pełni elektryczny, seryjnie produkowany samochód spod znaku czterech pierścieni. Dwa silniki elektryczne, w połączeniu z elektrycznym napędem na cztery koła, zapewniają świetne osiągi i łatwość prowadzenia.
czytaj więcej

Porsche uruchomiło dwie nowe elektrociepłownie

Firma Porsche uruchomiła dwie nowe elektrociepłownie kogeneracyjne na terenie zakładów w Stuttgarcie-Zuffenhausen. Elektrociepłownie, z których każda ma moc około 2 megawatów, są zasilane wyłącznie biogazem i pozostałościami wytwarzanymi z odpadów organicznych.
czytaj więcej

Niemcy uruchomili elektryczną autostradę

Jak informuje portal Gramwzielone.pl, w niemieckim landzie Hesja uruchomiono odcinek autostrady wyposażonej w elektryczną linię, z której ładowane są podłączone do niej samochody ciężarowe. Niemcy nie są pierwszym europejskim krajem, w którym powstała „elektryczna” autostrada.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 7 136 137 138