Aktualności

Elektryczne Smarty dostępne w Warszawie w ramach usługi car-sharingu

Do stołecznej floty samochodów dostępnych w ramach car-sharingu dołączyły elektryczne smarty EQ. Obecnie firma Panek CarSharing udostępnia swoim użytkownikom 10 smartów fortwo na prąd.
czytaj więcej

Elektryczne Solarisy w kolejnym polskim mieście

Przedstawiciele firmy Solaris Bus podpisali właśnie umowę na dostawę 3 autobusów elektrycznych do Włocławka. Tym samym Włocławek dołączy do grona polskich miast posiadających w swojej flocie zeroemisyjne pojazdy transportu publicznego.
czytaj więcej

Cadillac zapowiedział swój pierwszy samochód całkowicie elektryczny

Cadillac zapowiedział swój pierwszy całkowicie elektryczny model. Samochód otrzyma nadwozie crossovera. Dane techniczne oraz nazwa pojazdu zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Nowy model ma kosztować mniej niż Tesla Model X – jego cena będzie zbliżona do porównywalnych samochodów spalinowych.
czytaj więcej

Toyota zbuduje 10 wodorowych ciężarówek dla portu Los Angeles

Toyota razem z Kenworth Truck Company przygotowuje serię 10 bezemisyjnych ciężarówek z napędem elektrycznym na wodorowe ogniwa paliwowe. Samochody powstaną na bazie modelu Kenworth T680s.
czytaj więcej

Zarejestrowano spółkę Tesla Poland

Tesla ma już swoje oficjalne przedstawicielstwo w Polsce. 04 stycznia 2019 r. została zarejestrowana Tesla Poland spółka z o.o. (nr KRS: 0000764904). Siedziba nowego podmiotu mieści się w Złotych Tarasach w Warszawie przy ulicy Złotej 59. Udziały w spółce objęła Tesla International B.V., będąca holenderskim oddziałem producenta z Kalifornii.
czytaj więcej

300 miliardów dolarów na rozwój samochodów elektrycznych

Aż 300 miliardów dolarów ma zostać przeznaczone na rozwój technologii związanych z samochodami elektrycznymi w najbliższych latach, a połowa tej kwoty zostanie zagospodarowana w Chinach - wynika z raportu Reuters. Tak duża suma spowodowana jest tym, że coraz więcej państw stawia obostrzenia na pojazdy z silnikami spalinowymi, a co za tym idzie firmy motoryzacyjne muszą stawiać na elektryfikację.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 102 103 104