Aktualności

Berlin zamawia przegubowe elektrobusy Solarisa

15 autobusów elektrycznych marki Solaris Urbino 18 zasili flotę berlińskiego operatora transportu publicznego BVG. Pierwsze przegubowe autobusy elektryczne w stolicy Niemiec dołączą do floty 20 krótszych elektryków zamówionych przez przewoźnika w poprzednich latach. Wartość kontraktu, wraz z infrastrukturą uzupełniania energii, wynosi 13,2 mln euro.
czytaj więcej

Elektryczne Zoe trafiły do urzędu miasta w Madrycie

Koncern Renault przekazał madryckiemu ratuszowi partię kolejnych 40 samochodów ZOE, która dołączy do floty już użytkowanej przez miasto.
czytaj więcej

Cała prawda o buspasach w Warszawie i nie tylko cz.1

Ministerstwo Energii inicjując prace legislacyjne kierowało się interesem społecznym, który upatruje w rozpowszechnianiu idei elektromobilności. Taką opinię wydało na prośbę Urzędu Miejskiego w Warszawie: auta elektryczne mają prawo do poruszania się po buspasach w Stolicy i nie tylko tu z mocy ustaw. Ale w praktyce nie jest to wcale takie oczywiste… .
czytaj więcej

Toyota i JAXA opracują załogowego łazika księżycowego na ogniwa paliwowe

Toyota i Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) podpisały porozumienie w sprawie współpracy w międzynarodowej eksploracji kosmosu. W pierwszym etapie JAXA i Toyota będą dalej rozwijać wspólny projekt załogowego ciśnieniowego łazika z napędem na wodorowe ogniwa paliwowe.
czytaj więcej

W ciągu 10 lat Volkswagen zamierza wyprodukować 22 miliony elektrycznych samochodów

Volkswagen konsekwentnie angażuje się w produkcję pojazdów z napędem elektrycznym. W ciągu kolejnych 10 lat zamierza wprowadzić na rynek niemal 70 nowych modeli elektrycznych, zamiast dotąd planowanych 50.
czytaj więcej

Seryjne, długodystansowe Leafy i Nissan Connect

Postęp trwa i nie było możliwe, aby Nissan poprzestał jedynie na wersjach limitowanych Leafa, które wyposaża w większe pakiety akumulatorów, co przekłada się na zasięg do 385 km (WLTC)
czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 119 120 121