Aktualności

PGNiG: Obniżamy ceny CNG i LNG do samochodów i autobusów, dzięki wprowadzonej przez rząd zerowej stawce akcyzy

Zerowa stawka akcyzowa na sprężony gaz ziemny CNG i skroplony gaz ziemny LNG służący do celów napędowych stała się faktem. Paliwo gazowe staniało średnio o 33 grosze netto za 1 m³ na skutek wejścia w życie 13 sierpnia br. nowych regulacji podatkowych. W konsekwencji CNG i LNG, którymi napędzane są m.in. autobusy komunikacji miejskiej i śmieciarki, stają się jeszcze bardziej konkurencyjne wobec oleju napędowego.
czytaj więcej

Elektryczny Audi AI:TRAIL quattro

Audi kompletuje kwartet swoich wizjonerskich pojazdów i na salonie IAA 2019 prezentuje samochód terenowy z napędem elektrycznym, reprezentujący mobilność przyszłości. Audi AI:TRAIL quattro to kompleksowa koncepcja zrównoważonej mobilności do jazdy po nieutwardzonych drogach.
czytaj więcej

Solaris zrealizuje zamówienie na sześć autobusów elektrycznych dla Konina

Konin dołączy do grona polskich miast wykorzystujących w swojej codziennej komunikacji miejskiej zeroemisyjne autobusy elektryczne marki Solaris. Wartość kontraktu obejmującego zakup sześciu autobusów elektrycznych wraz z trzema ładowarkami wynosi nieco ponad 16 mln złotych.
czytaj więcej

W pełni elektryczny samochód? Przede wszystkim liczy się projekt

Elektryfikacja to nie tylko przyszłość, ale i teraźniejszość motoryzacji. Jej dynamiczny rozwój ma wpływ na cały proces produkcji pojazdów, poczynając od ich projektowania. Które elementy trzeba wyeliminować? Czy wzornictwo ma wpływ na zasięg samochodu? Między innymi takie pytania stawiali przed sobą twórcy niedawno zaprezentowanego, w pełni elektrycznego SUV-a CUPRA Tavascan.
czytaj więcej

Toyoty Mirai w systemie ride-sharingowym CleverShuttle pokonały 2 miliony kilometrów

Flota 45 Toyot Mirai, obsługująca pasażerów w Hamburgu, Monachium i Stuttgarcie, pokonała już ponad 2,2 miliona kilometrów w systemie współdzielenia przejazdów CleverShuttle. Dzięki innowacyjnej aplikacji na telefon niemieckiej firmy już ponad 525 000 osób mogło przekonać się o zaletach elektrycznych samochodów na wodór.
czytaj więcej

Porsche 99X Electric zadebiutowało na... Twitch'u!

Wraz z wprowadzeniem bolidu Porsche 99X Electric, przygotowanego do startów w szóstym sezonie Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA, firma Porsche wkroczyła na nowy poziom. Premiera samochodu odbyła się w formie gry wideo i z udziałem społeczności użytkowników popularnej platformy strumieniowania wideo Twitch.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 168 169 170