Aktualności

LOTOS oraz Toyota wspólnie rozwijają transport zasilany wodorem

Grupa LOTOS oraz Toyota Motor Poland podpisały pod koniec listopada br. list intencyjny w zakresie współpracy intensyfikującej prace nad rozwojem technologii wykorzystania wodoru w transporcie samochodowym. Chodzi m.in. o wybudowanie pod patronatem Toyoty stacji tankowania wodoru.
czytaj więcej

Startuje VIII edycja programu GreenEvo

Trwa nabór wniosków do VIII edycji programu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, organizowanego przez Ministerstwo Środowiska. Laureaci konkursu – dostawcy nowych, zielonych technologii – otrzymają wsparcie merytoryczno-edukacyjne, zaś oferowane przez nich rozwiązania będą miały szansę na zaistnienie na rynkach zagranicznych. Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do dnia 10 grudnia 2019 r. Jednym z obszarów, których dotyczy program, są technologie niskoemisyjnego transportu, pojazdy elektryczne i magazyny energii.
czytaj więcej

Wyczynowe Renault Zoe z napędem na 4 koła i mocą 340 KM przekonuje, że elektryczne rajdówki też mogą być ekscytujące

W minioną środę na terenie paryskiej sali koncertowej Olympia odbyła się prezentacja rallycrossowego samochodu elektrycznego, opartego na najnowszej generacji Renault Zoe. Wyczynowy pojazd z rozbudowaną klatką bezpieczeństwa będzie można podziwiać w zimowej serii Trohpee Andros.
czytaj więcej

Volkswagen dostarczył 100-tysięcznego e-Golfa

W Szklanej Manufakturze w Dreźnie przekazano klientowi 100-tysięcznego e-Golfa. Model wprowadzono do sprzedaży w 2014 roku jako drugi – po VW e-up! (2013 r.) – elektryczny samochód koncernu wyposażony w akumulator (tzw. BEV). e-Golf jako jedno z najpopularniejszych aut elektrycznych w Europie zdobył uznanie wielu klientów, również w USA.
czytaj więcej

Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę do samochodów elektrycznych

Volkswagen wprowadza na rynek ładowarkę, dzięki której klienci będą mogli wygodnie i szybko zasilić w domu akumulator swojego auta. ID. Charger (tak nazywa się to urządzenie) umożliwia ładowanie akumulatorów prądem o mocy do 11 kW, co oznacza, że proces ten odbywa się prawie pięć razy szybciej niż w wypadku ładowania z domowego gniazda prądu.
czytaj więcej

Black Friday to za mało. Na stacjach ładowania GO+EAuto rusza Mikołajkowa promocja

Gdy cały świat szaleje przed zbliżającym się "Black Friday", GO+EAuto przygotowało swoją, lepszą promocję. Na stacjach ładowania należących do polskiej spółki, jutro (28 listopada) od godziny 12:00 zacznie obowiązywać tańszy cennik.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 6 188 189 190