Aktualności

Poznań testuje wodorowego Solaris

Autobus wodorowy Solaris Urbino 12 hydrogen, który swoją premierę miał w czerwcu podczas Światowego Szczytu Transportu Publicznego UITP w Sztokholmie, w ostatnich tygodniach był testowany przez przewoźników w Austrii, Niemczech i we Włoszech. Dzisiaj został zaprezentowany w Poznaniu. Jest to jego premiera na rynku polskim.
czytaj więcej

Do 2021 r. BMW zamierza mieć na drogach milion zelektryfikowanych samochodów

BMW koncentruje się na kolejnym przełomowym momencie dotyczącym elektromobilności: „Dążymy do tego, aby w 2021 r. po drogach poruszał się milion zelektryfikowanych samochodów”, powiedział Oliver Zipse, prezes zarządu BMW, na międzynarodowych targach motoryzacyjnych (IAA) we Frankfurcie.
czytaj więcej

Tavares nie rzucał słów na wiatr. Rajdowy elektryczny Opel staje się faktem

Już w listopadzie 2018 roku pisaliśmy o tym, że dyrektor generalny, grupy PSA oświadczył, że jeśli koncern zdecyduje się na budowę nowego samochodu rajdowego, to będzie to auto z napędem elektrycznym. Tak faktycznie się stało. Opel zaprezentował model Corsa-e Rallye.
czytaj więcej

BMW i Hydrogen NEXT podczas targów IAA Cars 2019

W 2022 roku BMW Group planuje zaprezentować kolejną generację elektrycznych układów napędowych wykorzystujących technologię wodorowych ogniw paliwowych w niewielkich seriach pojazdów opartych na obecnym modelu BMW X5. BMW i Hydrogen NEXT daje wgląd w potencjał, jaki ma w sobie ten model. BMW zaproponuje swoim klientom pojazdy napędzane ogniwami paliwowymi najwcześniej w 2025 roku, choć zależy to w dużej mierze od czynników rynkowych i ogólnych uwarunkowań.
czytaj więcej

Hyundai zaprezentował koncepcyjny samochód elektryczny stanowiący zapowiedź stylistyki przyszłych modeli marki

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego (IAA) 2019 we Frankfurcie Hyundai zaprezentował koncept pojazdu elektrycznego 45.
czytaj więcej

Na IAA 2019 odbyła się premiera zeroemisyjnego Mercedesa Vision EQS

Podczas salonu samochodowego we Frankfurcie Mercedes zaprezentował całkowicie elektryczny model Vision EQS. Pojazd stanowi zapowiedź przyszłych modeli klasy wyższej producenta ze Stuttgartu.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 168 169 170