Aktualności

Coraz więcej stacji ładowania przy dworcach PKP

Od 15 lipca kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać z nowo otwartej stacji ładowania, która znajduje się przy dworcu Wrocław Główny. Ładowarka o mocy 22 kW jest wyposażona w dwa gniazda ładowania oraz w system zabezpieczeń. Dostawę i montaż stacji zapewniły Kolejowe Zakłady Łączności w Bydgoszczy, a przyłącza wykonała spółka PKP Telkol. Miejsca postojowe, na których można zaparkować samochód podczas ładowania, zostały pomalowane na zielono.
czytaj więcej

Licznik elektromobilności: ponad 6 tys. EV w Polsce

Po polskich drogach jeździ już 6 092 samochodów elektrycznych. W pierwszym półroczu 2019 r. w Polsce zarejestrowano łącznie 1 836 samochodów osobowych z napędem całkowicie elektrycznym oraz hybryd typu plug-in, czyli o ponad 850 więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego – wynika z Licznika elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych oraz Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.
czytaj więcej

Miejska, innowacyjna, przyjazna środowisku - mikromobilność Grupy Volkswagen

Mieszkańcy miast nie są skazani na poruszanie się samochodem. Mogą korzystać z coraz większej liczby innych rozwiązań. Koncern Volkswagen opracował wiele alternatywnych środków transportu.
czytaj więcej

GreenWay Polska uruchomił hub ładowania pojazdów elektrycznych

Spółka GreenWay Polska uruchomiła wielostanowiskową stację ładowania samochodów elektrycznych. Hub znajduje się na terenie Galerii Młociny w Warszawie i umożliwia ładowanie 11 pojazdów w tym samym czasie. Hub składa się z 2 stacji szybkiego ładowania DC (Efacec 50 kW), z których każda dysponuje 3 gniazdami ładowania, a także 7 stacji AC (Etrel INCH 22 kW) z pojedynczymi punktami ładowania. Łącznie dysponuje 13 punktami ładowania samochodów elektrycznych.
czytaj więcej

Ministerstwo szykuje spore dofinansowania na zakup samochodów elektrycznych

Ministerstwo Energii przekazało do konsultacji projekt rozporządzenia ws. dopłat do zakupu nowych samochodów elektrycznych i wodorowych. W przypadku auta na prąd, dopłata może sięgnąć 37,5 tys. zł, ale samochód nie może być droższy niż 125 tys. zł.
czytaj więcej

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty

Firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed stawia na ekologię i wymienia samochody na hybrydowe Toyoty. Flotę producenta leków wzmocnią modele Camry i Corolla Sedan nowej generacji, wyposażone w technologię hybrydową. Jest to część szeroko zakrojonego programu proekologicznych inwestycji.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 150 151 152