Aktualności

Elektryczne Solarisy dla Radomia

Solaris podpisał kolejną umową na dostawę autobusów elektrycznych na rynku polskim. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu zamówił od Solarisa 10 autobusów Urbino 12 electric wraz z infrastrukturą do ich ładowania. Kontrakt o wartości 26 mln złotych zrealizowany zostanie do połowy czerwca 2020 roku.
czytaj więcej

PGE Nowa Energia rozwija infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych na Mazowszu

Przedstawiciele spółki PGE Nowa Energia, wchodzącej w skład Grupy Kapitałowej PGE, podpisali list intencyjny z władzami Ostrowi Mazowieckiej, dotyczący możliwości wybudowania na terenie miasta stacji ładowania dla samochodów elektrycznych.
czytaj więcej

Rozmowa z Piotrem Zarembą, prezesem ElectroMobility Poland

17 maja 2019 Nasz Dziennik wydrukował wywiad z prezesem ElectroMobility Poland. Przytaczamy niektóre fragmenty wypowiedzi pana Zaremby na wypadek, gdyby nasi czytelnicy nie czytali tej gazety.
czytaj więcej

Audi wprowadza system V2I pozwalający na komunikację pojazdu z sygnalizacją świetlną

Audi wprowadza w Europie usługę informacji o ruchu drogowym V2I (ang. Vehicle-to-Infrastructure-Service) pod nazwą Traffic Light Information. Jej celem będzie przekazywanie kierującemu pojazdem informacji o sygnalizacji świetlnej. Od lipca usługa zacznie działać w bawarskim Ingolstadt. W ramach projektu, Audi skomunikuje z sygnalizacją świetlną dziewięć modeli. W kolejnych europejskich miastach usługa ta będzie wdrażana począwszy od 2020 roku. Samochody mają poruszać się po mieście płynniej, korzystając z „zielonej fali”.
czytaj więcej

Bielsko-Biała przyjazna elektromobilności

Urzędnicy miejscy w Bielsku-Białej zostali przeszkoleni z elektromobilności i ustawowych wymogów w tym zakresie. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wyróżniło także magistrat certyfikatem „Miasta przyjaznego elektromobilności”, który odebrał wiceprezydent miasta Adam Ruśniak.
czytaj więcej

Odpal emocje na Moto Show w Krakowie

Już w ten weekend (18-19.05) odbędzie się Moto Show w Krakowie – przez wielu nazywane krakowskim świętem motoryzacji. Program wydarzenia jeszcze nigdy nie był tak bogaty. Wystawa kilkuset samochodów, dwa dni pokazów ekstremalnej jazdy, spotkania z gwiazdami, technologiczne nowinki i legendarne klasyki. Jedno jest pewne - mocne wrażenia gwarantowane.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 136 137 138