Aktualności

Niemcy: więcej stacji ładowania niż samochodów elektrycznych

Jak informuje portal Gramwzielone.pl, w Niemczech na koniec 2018 roku było więcej stacji ładowania samochodów elektrycznych niż pojazdów napędzanych energią elektryczną – wyłącznie lub częściowo w trybie plug-in. Powyższe dane wynikają ze statystyk federalnego stowarzyszenia branżowego Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft (BDEW).
czytaj więcej

Hyundai odświeżył model IONIQ

Hyundai wprowadza na rynek odświeżone modele IONIQ Hybrid i IONIQ Plug-in. Wkrótce nastąpi też prezentacja zmodernizowanego, zeroemisyjnego IONIQ Electric.
czytaj więcej

Złam Teslę i stań się jej posiadaczem

Tesla postawiła ciekawe zadanie osobom, dla których programowanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Haker, który obejdzie zabezpieczenia modelu 3, dostanie takie auto na własność. Nóweczkę...
czytaj więcej

Elektryczne Renault coraz bardziej popularne

W 2018 r. Renault sprzedało na całym świecie ponad 49 600 samochodów w pełni elektrycznych. Oznacza to wzrost o 36,6% w porównaniu do 2017 r.. Tempo wzrostu przyspieszyło jeszcze wyraźniej w drugiej połowie ubiegłego roku i wyniosło 62,1% r/r.
czytaj więcej

10 milionów elektrycznych kilometrów na liczniku Solarisów

Wraz z końcem 2018 roku liczba kilometrów pokonanych przez elektryczne autobusy marki Solaris przekroczyła 10 milionów. Każdy kilometr doświadczenia przyczynił się do tego, że w niecałą dekadę po premierze seryjnie produkowane Urbino electric oferują te same możliwości operacyjne co autobusy spalinowe, nie emitując przy tym szkodliwych spalin i pozostając najbardziej przyjaznymi środowisku autobusami.
czytaj więcej

Co kryje w sobie elektryczna i wyścigowa Cupra e-Racer?

Prawie półtonowa bateria, system odzyskiwania energii czy cztery silniki zapewniające ponad 12 tys. obrotów silnika na minutę i przyspieszenie do setki w 3,2 sekundy. To tylko niektóre z ciekawostek, jakie kryje w sobie Cupra e-Racer – pierwszy na świecie w pełni elektryczny touringowy samochód wyścigowy.
czytaj więcej

1 2 3 4 5 102 103 104