Aktualności

Polestar w Chinach

Marka należąca do Volvo POLESTAR podała do wiadomości, gdzie zlokalizuje swoje centrum produkcyjne. Będzie to miasto w Chinach: Chengdu. Nie jest to dla nas zaskoczenie, że producent wybrał właśnie ten kraj.
czytaj więcej

Polki wiedzą co dobre- wybierają elektryki!

Z badań przeprowadzonych na zlecenie firmy innogy Polska wynika, że zainteresowanie autami elektrycznymi jest coraz większe. Jak pokazują analizy 51% Polaków i 60% przedsiębiorców rozważa zakup elektryka.
czytaj więcej

Nowy Nissan LEAF po raz pierwszy w Polsce

Od czasu swojej premiery w 2010 roku Nissan LEAF przełamywał kolejne stereotypy na temat samochodów elektrycznych, jednocześnie zdobywając pozycję światowego lidera. Po siedmiu latach i ponad 300.000 sprzedanych egzemplarzach japoński producent wprowadza drugą generację swojego flagowego pojazdu zeroemisyjnego, której polska premiera odbędzie się na Ogólnopolskich Targach Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market. Zwiększony zasięg oraz szereg zaawansowanych technologii sprawiają, że LEAF po raz kolejny wyznacza standardy wśród samochód elektrycznych przeznaczonych dla masowego odbiorcy.
czytaj więcej

Wielka Brytania, badania dotyczące zanieczyszczeń

Wg przeprowadzonych badań, 2/3 kierowców w Wielkiej Brytanii jest za poprawą jakości powietrza, poprzez ograniczenie emisji spalin związanej z użytkowaniem pojazdów.
czytaj więcej

Czy Chiny sprawiają, że USA nie będą miały wpływu na przyszłość rynku samochodowego ?

Czy Chiny sprawiają, że USA nie będą miały wpływu na przyszłość rynku samochodowego ? Historycznie patrząc pierwszy samochód został wynaleziony w Niemczech w 1885 roku przez Karla Benza (https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_samochodu), jednak to Stany Zjednoczone przejęły prym w tej dziedzinie przemysłu i to właśnie ten kraj stał się liderem przemysłu motoryzacyjnego XX wieku. Na przełomie obecnego stulecia amerykański rynek nowych pojazdów był rzeczywiście największy na świecie, a General Motors przez dziesięciolecia była największą firmą motoryzacyjną.
czytaj więcej

Czy osobowy ruch aut elektrycznych jest kierunkiem, który powinno promować miasto Kraków ?

Czy osobowy ruch aut elektrycznych jest kierunkiem, który powinno promować miasto Kraków ? Nadeszła jesień, jest chłodno, dzień jest krótszy i wcześniej zapada zmrok. Wraz z nim pojawiają się różne nieprzyjemne zapachy ! Wstajemy rano i zastanawiamy się czy to mgła, czy to może coś innego.
czytaj więcej