Aktualności

BMW otrzymało zgodę na testowanie samochodów autonomicznych

Niemiecki koncern jako pierwszy z zagranicznych otrzymał zgodę na testowanie swoich pojazdów autonomicznych na lokalnych drogach Chińskiej Republiki.
czytaj więcej

Japońscy giganci łączą siły dla rozwoju baterii półprzewodnikowych

Czołowi japońscy producenci samochodów i baterii połączyli siły z rządem tego kraju, aby przyspieszyć rozwój akumulatorów półprzewodnikowych. Wśród firm są Toyota, Nissan, Honda, Panasonic i GS Yuasa.
czytaj więcej

Dwa razy więcej ładowarek na stacjach Orlen

Orlen postanawia podwoić ilość szybkich stacji ładowania do samochodów elektrycznych, które mają powstać do 2019 roku. Firma wybrała już trzech dostawców ładowarek.
czytaj więcej

Formuła E uwiodła kolejnego kierowcę z F1. Felipe Massa dołącza do Venturi

Jak można było się domyślić, wizyta byłego wicemistrza świata Formuły 1, Felipe Massy na Rome ePrix nie była przypadkowa. 37-letni Brazylijczyk od nowego sezonu 2018/2019 dołączy do mistrzostw Formuły E z zespołem Venturi, którego współwłaścicielem jest Leonardo DiCaprio.
czytaj więcej

TAURON oraz ING Bank Śląski inicjują współpracę w zakresie elektromobilności

List intencyjny w sprawie wspólnych działań tych firm został podpisany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.
czytaj więcej

Tesla Model X holuje Boeing 787-9 Dreamliner

W porcie lotniczym Melbourne Airport w Australii Samolot Boeing 787-9 Dreamliner był holowany przez Teslę X w wersji P100DL. Zobaczcie wideo z tego zdarzenia opublikowane przez Linie lotnicze Qantas.
czytaj więcej