Aktualności

IEA- globalna sprzedaż samochodów elektrycznych

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA ) zgłębiła nieco temat samochodów elektrycznych- do końca roku 2016 sprzedaż tego typu pojazdów wyniosła 2 mln sztuk.
czytaj więcej

Sieć stacji ładowania EVgo udostępnia aplikację mobilną dla dostępu do sieci ładowania samochodów elektrycznych.

Sieć stacji ładowania EVgo udostępnia aplikację mobilną dla dostępu do sieci ładowania samochodów elektrycznych. Ten nowy sposób na ładowanie samochodów z napędem elektrycznym sprawia, że upublicznienie ładowania jest bardziej przyjazne dla użytkownika. Ma to miejsce dzięki wykorzystaniu aplikacji na smartfony, która zastąpi karty RFID, które służą do identyfikacji i pozwalają rozpocząć proces ładowania.
czytaj więcej

VW i wyścig górski na Pikes Peak

Volkswagen pracuje nad autem elektrycznym, które wystartuje w najsłynniejszym wyścigu górskim świata
czytaj więcej

Chińska droga do motoelektryczności

Pomimo tego co o Chinach i ich niewątpliwym wkładzie w postęp globalnego ocieplenia wielu może myśleć, to właśnie chiński rynek motoryzacyjny od roku zmaga się z agresywną polityką kraju w temacie samochodów elektrycznych i idącą za tym poprawą ich kondycji ekologicznej.
czytaj więcej

Nissan & Greenway

Brak odpowiedniej liczby punktów do ładowania pojazdów to jeden z głównych czynników ograniczających rozwój samochodów elektrycznych w Polsce. Nissan, światowy lider w tym segmencie rynku, doskonale rozumie potrzeby kierowców i z tego powodu wspólnie z firmą Greenway Infrastructure Poland podejmuje kroki zmierzające do poprawy infrastruktury sieci ładowania oraz edukacji kierowców w zakresie elektromobilności.
czytaj więcej

Emocje zamiast emisji: Audi zmierza w kierunku elektrycznego sportu motorowego

- Mistrz Formuły E Lucas di Grassi zasiądzie za kierownicą Audi e-tron FE04 - Progresywny wygląd i nowoczesny napęd z tylko jednym biegiem - Daniel Abt fabrycznym kierowcą Audi, Allan McNish szefem teamu
czytaj więcej