Aktualności

Berlin ePrix: Domowy dublet Audi Sport

Daniel Abt sięgnął po domowy triumf w Berlin ePrix, siódmej rundzie mistrzostw Formuły E. Kierowca Audi finiszował przed kolegą z zespołu i obrońcą tytułu, Lucasem Di Grassim. Najniższy stopień podium przypadł liderowi punktacji Jeanowi-Éricowi Vergne’owi. Bawarski zespół Audi Sport Abt Schaeffler zapisał się drugim dubletem w historii serii.
czytaj więcej

SEVI, czyli polski samochód elektryczny do carsharingu

Na konferencji w Gdyni, która odbyła się kilka dni temu zaprezentowano bardzo ciekawy projekt samochodu elektrycznego o wdzięcznej nazwie „SEVI”.
czytaj więcej

Były kierowca F1 przetestował Porsche Mission E. Zaskakujące wnioski

Elektryczny samochód Porsche Mission E jest już w ostatnim roku prac rozwojowych. Inżynierowie do testów wykorzystali m.in. swojego byłego kierowcę fabrycznego w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, Marka Webbera.
czytaj więcej

Niemcy mogą natychmiast zakazać jazdy dieslem

Federalny Sąd Administracyjny Niemiec potwierdził w piątek, że niemieckie miasta mają prawo do natychmiastowego zabronienia poruszania się po ich ulicach samochodom z silnikami diesla. Argumentem do tego może być chęć dostosowania poziomu zanieczyszczenia powietrza, aby był zgodny z przepisami Unii Europejskiej.
czytaj więcej

Testowy Volkswagen I.D. R Pikes Peak powstał w drukarce 3D

Volkswagen nie żartuje z zapowiedzią pobicia rekordu podjazdu podczas wyścigu górskiego Pikes Peak (24 czerwca) w kategorii aut elektrycznych. Patrząc na profesjonalne przygotowania, kto wie czy nie zaatakują także ogólnego rekordu.
czytaj więcej

Solaris dostarczy 10 autobusów elektrycznych do Hamburga

10 autobusów elektrycznych marki Solaris Urbino zasili flotę hamburskiego operatora transportu publicznego HOCHBAHN. Zgodnie z umową dwa z zamówionych pojazdów zostaną dostarczone jeszcze jesienią tego roku.
czytaj więcej