Aktualności

Elektryczny śmigłowiec SureFly wykonał swój pierwszy lot

Elektromobilność to nie tylko elektryczne samochody, ale także inne pojazdy, jak np. motocykle, quady, czy helikoptery. Ten ostatni noszący nazwę SureFly dopiero co wykonał swój pierwszy lot.
czytaj więcej

Baterie dla Volkswagena równowartości całej Tesli

Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższych latach niemiecką markę będziemy kojarzyć głównie z samochodami elektrycznymi, a nie z aferą spalinową. Koncern finalizuje właśnie olbrzymi kontrakt na baterie do elektryków.
czytaj więcej

Meksykański samochód elektryczny

Kraj, który fanom alkoholi kojarzy się głównie z tequilą lub Coroną, chce również produkować samochody elektryczne. Prototyp już powstał, teraz pozostaje czekać na seryjną produkcję.
czytaj więcej

Zhidou jednak nie będzie produkowany w Polsce

Chińska firma planowała rozpoczęcie produkcji elektrycznego samochodu Zhidou D2 w Polsce. Wiemy już, że niestety do tego niedojdzie. Fabryka stanie w Rumunii lub na Słowacji.
czytaj więcej

Nowe Cayenne teraz dostępne jako hybryda plug-in

Niemiecka marka poszerza gamę swoich samochodów hybrydowych. Kolejnym proekologicznym modelem będzie Caenne E-Hybrid. Auto może pochwalić się świetnymi osiągami, jak na Porsche przystało.
czytaj więcej

Pentagon postawi na pojazdy autonomiczne

Amerykańskie wojsko ma dość długą historię we wprowadzaniu innowacyjnych technologii, które potem znajdują zastosowanie w życiu każdego obywatela. Tak było chociażby z nawigacjami GPS, Jeepem czy Internetem. Teraz do tej listy będzie należało dodać samochody autonomiczne, czyli takie, które nie potrzebują kierowcy.
czytaj więcej