Aktualności

Nissan Leaf uzyskał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych

Leaf jest pierwszym samochodem ocenionym według udoskonalonego i rozszerzonego protokołu z 2018 roku. Przewiduje on wprowadzenie szeregu nowych testów odnoszących się do najczęstszych scenariuszy kolizji z udziałem samochodów, pieszych, a także rowerzystów, których na drogach jest coraz więcej.
czytaj więcej

Auta elektryczne będą stanowić 6 proc. sprzedawanych aut do 2023 r.

Jeszcze przed 2023 r. liczba sprzedawanych samochodów elektrycznych podwoi się, głównie z uwagi na rozwój technologii, a pojazdy elektryczne będą stanowić 6% sprzedawanych aut, podczas gdy dziś jest to ok. 1%.
czytaj więcej

Musk idzie w zaparte i wykupił akcje Tesli warte 10 mln dolarów

O problemach finansowych Tesli mówi się od dawna. W ostatnich dniach jednak wyjątkowo często stawiano Teslę jako firmę szybko dążącą do bankructwa. Musk mimo wszystko chce postawić na swoim i pokazać, że tak nie jest.
czytaj więcej

Samochód na energię słoneczną już w 2019 roku?

Na temat hybryd i samochodów elektrycznych już naprawdę sporo słyszeliśmy. Ciekawą nowością jest jednak pojazd na energię słoneczną. Możliwe, że zobaczymy go na drogach już w przyszłym roku!
czytaj więcej

Audi e-tron na zlocie nad jeziorem Wörthersee

Od 9 do 12 maja, nad jeziorem Wörthersee odbędzie się kolejny zlot GTI, a na nim pojawi się prototyp Audi e-tron. Sportowy, elektryczny SUV, będzie na przyczepie holować koncepcyjne Audi e-tron Vision Gran Turismo.
czytaj więcej

Testy samochodów autonomicznych Toyoty

Testy autonomicznych samochodów na terenie USA są codziennością. Toyota również zmierza w tym kierunku, jednak chce to robić w bezpiecznym miejscu specjalnie do tego przeznaczonym, czyli na torze.
czytaj więcej