Aktualności

Audi planuje montować ogniwa fotowoltaiczne

Producent podaje, że chce pozyskiwać dodatkową energię dla samochodów elektrycznych z ogniw fotowoltaicznych zamontowanych w dachu pojazdu. Działają one bardzo dobrze nawet przy słabym świetle czy wysokich temperaturach.
czytaj więcej

Dotacje do elektrycznych TAXI w Londynie

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby posiadające samochody o wieku od 10 do 15 lat z silnikami Diesla. Dotacja w kwocie od 1,2 tys. do 5 tys. funtów przysługuje podczas wymiany samochodu na nowszy.
czytaj więcej

Nowy "jacht" Mercedesa

20 Sierpnia 2017 roku w kalifornijskim Pebble Beach został zaprezentowany zjawiskowy Vision Mercedes- Maybach 6 Cabriolet. Bardzo długa maska oraz wydłużony, opadający tył tworzy z tego samochodu najdłuższą limuzynę Mercedes- Maybach, która mierzy aż 5,7 m.
czytaj więcej

Autonomiczne pojazdy na ulicach Jaworzna?

W miejscowości Jaworzno (woj. śląskie), 8 sierpnia br. odbyła się konferencja, na której został podpisany list intencyjny w sprawie współpracy Gminy z Instytutem Transportu Samochodowego i firmą Comtegra S.A. Sprawą było opracowanie wytycznych, które pozwolą na eksploatację pojazdów autonomicznych ( samosterujących).
czytaj więcej

Ministerstwo Energii- temat technologii jutra

Obserwując tempo rozwoju pojazdów elektrycznych na światowych rynkach oraz zapoznając się z wymogami Unii Europejskiej wobec norm jakości powietrza można dojść do wniosku, że Polska jest następna w kolejności do zelektryfikowania motoryzacji.
czytaj więcej

1 2 3 25 26 27 28