Aktualności

Wielka Brytania, badania dotyczące zanieczyszczeń

Wg przeprowadzonych badań, 2/3 kierowców w Wielkiej Brytanii jest za poprawą jakości powietrza, poprzez ograniczenie emisji spalin związanej z użytkowaniem pojazdów.
czytaj więcej

Czy Chiny sprawiają, że USA nie będą miały wpływu na przyszłość rynku samochodowego ?

Czy Chiny sprawiają, że USA nie będą miały wpływu na przyszłość rynku samochodowego ? Historycznie patrząc pierwszy samochód został wynaleziony w Niemczech w 1885 roku przez Karla Benza (https://pl.wikipedia.org/wiki/Historia_samochodu), jednak to Stany Zjednoczone przejęły prym w tej dziedzinie przemysłu i to właśnie ten kraj stał się liderem przemysłu motoryzacyjnego XX wieku. Na przełomie obecnego stulecia amerykański rynek nowych pojazdów był rzeczywiście największy na świecie, a General Motors przez dziesięciolecia była największą firmą motoryzacyjną.
czytaj więcej

Czy osobowy ruch aut elektrycznych jest kierunkiem, który powinno promować miasto Kraków ?

Czy osobowy ruch aut elektrycznych jest kierunkiem, który powinno promować miasto Kraków ? Nadeszła jesień, jest chłodno, dzień jest krótszy i wcześniej zapada zmrok. Wraz z nim pojawiają się różne nieprzyjemne zapachy ! Wstajemy rano i zastanawiamy się czy to mgła, czy to może coś innego.
czytaj więcej

Tymczasem we Włoszech

W nowych blokach, biurach, lokalach obowiązkowe stacje ładowania.
czytaj więcej

Nowy Nissan LEAF zdobywa pierwszą międzynarodową nagrodę

Bestsellerowy, w pełni elektryczny samochód nagrodzony tytułem CES 2018 Best of Innovation przez Consumer Technology Association
czytaj więcej

Świat Rallycross wprowadzi samochody elektryczne już w 2020 roku.

Świat Rallycross wprowadzi samochody elektryczne już w 2020 roku. Samochody elektryczne staną się częścią World Rallycross Championship i mogą zostać wprowadzone do cyklu imprez rajdowych już w 2020 roku. Promotor serii IMG potwierdził, że współpracuje z producentami i FIA nad możliwościami wprowadzenia technologii aut elektrycznych do tej dyscypliny. Samochody EV nie będą zaliczane do najwyższej klasy Supercar, będą się ścigać w osobnej kategorii.
czytaj więcej