Aktualności

Pierwszy w Polsce pojazd napędzany energią słoneczną

Przemysł motoryzacyjny zmierza coraz bardziej w kierunku ekologicznych samochodów. Czy doczekamy się także pojazdów na energię słoneczną?
czytaj więcej

Mercedes buduje luksusowego sedana porównywalnego z klasą S

Mercedes-Benz zobowiązał się, że do 2022 r. uruchomi seryjną produkcję aż 10 różnych modeli samochodów elektrycznych. Wiadomo już o koncepcjach modelu EQA (kompaktowy hatchback) i EQC (mały SUV), jak również vanów eVito i eSprinter. Niemiecka marka potwierdziła, że zbuduje także dużego, elektrycznego sedana równorzędnego luksusowej klasie S.
czytaj więcej

Kongres elektromobilności w Poznaniu i plany rządu

Według wiceministra energii Michała Kurtyki należy się spodziewać, że wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi będzie następować w Polsce skokowo. To jednak nie wszystko, co mogliśmy usłyszeć od ministra.
czytaj więcej

W pełni elektryczny Bentley będzie limuzyną a nie SUV-em?

Bentley posiada już projekt własnej platformy samochodu elektrycznego, będącej pochodną Porsche Mission E J1, zaprezentowanej niedawno. Według najnowszych doniesień auto elektryczne luksusowej brytyjskiej marki może być czterodrzwiowym coupe zamiast pierwotnie planowanego SUV-a.
czytaj więcej

Volkswagen I.D. BUZZ nagrodzony w plebiscycie Motor Show Awards

Nagrodę "Motoryzacja Jutra" otrzymał Volkswagen I.D. BUZZ, następca legendarnego Bullika, zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce podczas Poznań Motor Show.
czytaj więcej

Dyrektor Porsche: 911 nigdy nie będzie elektryczne, ale 718 być może tak

W najbliższych latach Porsche ma duże plany związane z elektryfikacją swojej gamy modelowej, jednak nietykalna pod tym względem stanie się kultowa 911-tka. Dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume powiedział w niedawnym wywiadzie dla Automotive News Europe, że Porsche 911 nigdy nie będzie w pełni elektryczne.
czytaj więcej