Aktualności

Elektryczna Arrinera zostanie sfinansowana z kryptowaluty. Nie chodzi o BitCoina

Polska spółka Arrinera, która zasłynęła wyprodukowaniem supersamochodu Hussarya, nie zamierza przegapić momentu wejścia na rynek samochodów elektrycznych. Powstał już projekt Arrinera Electric, który ma powstać w 2 lata od pozyskania środków na budowę. Niecodziennym, ale również innowacyjnym pomysłem wydaje się to, że budżet ma pochodzić z emisji własnej kryptowaluty.
czytaj więcej

Dane techniczne Porsche 919 Hybrid Evo w pigułce

Jak już mogliście przeczytać, ta piekielnie szybka maszyna zdołała pobić rekord toru Spa-Francorchamps w belgijskich Ardenach. Prezentujemy wam zatem szczegółowe dane techniczne pojazdu.
czytaj więcej

Porsche 919 Hybrid Evo szybsze od F1. Jak to możliwe?

Pojazdy Formuły 1 są uznawane za najszybsze samochody świata. Jak zatem hybrydowe Porsche okazało się szybsze? Poznajcie szczegóły całego projektu.
czytaj więcej

Od 2020 roku Smart będzie tylko elektryczny

Dieter Zetsche, prezes Daimlera, oficjalnie ogłosił, że do końca dekady zostanie przeprowadzona w Europie transformacja marki Smart. Już wkrótce te samochody będą tylko na napęd elektryczny.
czytaj więcej

Hybrydowa przyszłość samochodów WRC? Według Todta - tak

Według prezydenta FIA taki obraz kolejnych generacji najbardziej zaawansowanych rajdowych samochodów świata jest bardzo realny. Czy to aby na pewno dobry kierunek?
czytaj więcej

Hybrydowe wyścigowe Porsche szybsze od bolidu Formuły 1

9 kwietnia w Le Mans Porsche 919 Hybrid w wersji Evo ustanowiło nowy rekord czasu przejazdu po torze Spa-Francorchamps w belgijskich Ardenach. Fabryczny kierowca Porsche Neel Jani pokonał liczącą 7004 m długości pętlę toru, w ciągu 1:41,770 min.
czytaj więcej