Aktualności

Jazda klasykiem

Wiele osób słysząc po raz pierwszy o samochodzie elektrycznym zastanawiało się czym charakteryzuje się taki pojazd. W naszych głowach powstawał często obraz kosmicznej konstrukcji, która musi przemieszczać się w nieszablonowy sposób. Dziś jesteśmy już mądrzejsi i wiemy na czym ta zabawa polega.
czytaj więcej

Porsche oraz Audi zacieśniają i rozwijają współpracę

Od dziesięciu miesięcy Porsche oraz Audi współpracuje w zakresie mobilności elektrycznej. Wszystko wskazuje na to, że ta współpraca układa się idealnie i wkrótce zobaczymy jej kolejne efekty w postaci pionierskiej architektury Premium Platform Electric (PPE) i nowych modeli pojazdów.
czytaj więcej

Wnętrze pioniera

Chociaż ze znajomością tematu elektormobilności w naszym kraju jest coraz lepiej, to nadal stosunkowo niewiele osób miało kontakt z samochodem elektrycznym. Jeszcze mniejszy odsetek społeczeństwa mógł usiąść w środku takiego pojazdu, Czy jest tam coś wyjątkowego?
czytaj więcej

Następna znana firma inwestuje w branżę samochodów elektrycznych

Błyskawiczny rozwój branży samochodów elektrycznych sprawia, iż kolejne duże firmy angażują się w ten dział motoryzacji. Kolejną znaną marką jest Webasto, którą kojarzymy głównie z ogrzewaniem postojowym w samochodach. Teraz jednak szykuje zupełnie inny projekt.
czytaj więcej

Dyson wprowadzi elektryczny samochód premium w 2020

Świat odkurzaczy, suszarek do rąk i wentylatorów to dla Jamesa Dysona za mało. Brytyjski projektant urządzeń przemysłowych oraz założyciel Dyson Ltd. skłania się ku możliwości stworzenia elektrycznego samochodu premium.
czytaj więcej

Od niego wszystko się zaczęło

Wydaje się, że temat elektromobilności w naszym kraju delikatnie drgnął. Rząd wziął się do roboty i opracował ustawę korzystną dla posiadaczy samochodów na prąd, a społeczeństwo coraz chętniej zdobywa wiedzę o nowym obszarze. Jednak to co u nas dopiero raczkuje rozpoczęło się już dużo wcześniej.
czytaj więcej