Aktualności

GM i Honda łączą siły przy bateriach nowej generacji

General Motors i Honda ogłosiły plan współpracy nad bateriami nowej generacji dla samochodów elektrycznych. Dzięki temu obaj producenci przyspieszą ich rozwój, by móc jak najszybciej zastosować je w swoich produktach.
czytaj więcej

BMW wprowadza innowacyjną metodę ładowania

BMW i jako pierwszy producent samochodów na świecie oferuje w pełni zintegrowane, montowane fabrycznie rozwiązanie do indukcyjnego ładowania akumulatorów w modelach hybrydowych typu plug-in. Produkcja pierwszych pojazdów rusza w lipcu.
czytaj więcej

Elektryki przyczynią się do wzrostu bezrobocia?

Nie jest tajemnicą, że konstrukcja samochodu elektrycznego jest znacznie prostsza niż auta z tradycyjnym napędem. Właśnie dlatego niemieckie związki zawodowe obawiają się zwolnień dużej ilości osób zatrudnionych w przemyśle motoryzacyjnym.
czytaj więcej

Volkswagen szkoli specjalistów pod kątem elektromobilności

Volkswagen kontynuuje przygotowania do ofensywy w dziedzinie modeli z napędem elektrycznym. Niemiecki koncern wprowadza w czerwcu szeroki program szkoleń z zakresu elektromobilności.
czytaj więcej

Amerykanie zmierzają w kierunku czarnej... dziury. Powód jest prosty.

Klienci mają dosyć czekania na realizację zamówień Tesli. Od stycznia lawinowo rośnie ilość zgłoszeń o wypłaty złożonych depozytów na zakup modelu 3. Czy to gwóźdź do trumny?
czytaj więcej

Citroën, Peugeot i Renault stawiają na EV, a rząd Francji na pojazdy wodorowe

Do 2023 r. francuski rząd zamierza przeznaczyć 100 mln euro na wsparcie przemysłu związanego z wodorem, w tym na subsydia przy zakupie pojazdów wodorowych (FCEV) oraz na podniesienie poziomu ekologiczności procesu produkcji tego gazu. Plany zakładają, że w ciągu pięciu lat emisje dwutlenku węgla generowane przy produkcji wodoru obniżą się o 10%, zaś do 2028 r. o 20-40%.
czytaj więcej