Aktualności

Marek Kamiński przemierza Rosję w duchu idei No Trace

No Trace Expedition trwa! To już prawie miesiąc w trasie. Marek Kamiński pokazuje, jak wiele każdy z nas może robić dla naszego środowiska naturalnego. Kolejne granice zostały przekroczone. Nie tylko te związane z przekonaniami, ale również te geograficzne – podróżnik dotarł już do granicy Europy i Azji, a 15 czerwca dotrze na Syberię.
czytaj więcej

Rozbudowa zakładów Audi z myślą o samochodach elektrycznych

Audi Neckarsulm dopasowuje się do przyszłości: tamtejszy zakład produkcyjny przygotowuje się do produkcji dwóch w pełni elektrycznych modeli. W nadchodzących latach, na terenie fabryki powstanie szereg nowych hal produkcyjnych.
czytaj więcej

Technik elektromobilności - pierwsza taka klasa w Polsce

W dniu 5 czerwca 2018 roku Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II (ZZSP) w Zgierzu, otrzymał pozytywną decyzję od Ministerstwa Edukacji Narodowej, na prowadzenie kształcenia w zawodzie technik elektromobilności.
czytaj więcej

Poznaliśmy nazwę całkowicie elektrycznego sportowego samochodu Porsche

W 2019 roku ma ruszyć seryjna produkcja pierwszego całkowicie elektrycznego Porsche. W ramach przygotowań samochód otrzymał swoją oficjalną nazwę: studium „Mission E” – jak dotąd nazywano elektryczną ofertę Porsche – będzie znane jako Taycan.
czytaj więcej

Średnio co 10 minut w Europie sprzedawany jest kolejny egzemplarz Nissana LEAF

W czerwcu Nissan dostarczył stutysięczny egzemplarz modelu LEAF w Europie. Na całym świecie klienci kupili dotychczas ponad 320 000 Nissanów LEAF, co daje temu modelowi pozycję najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.
czytaj więcej

Na ulice Krakowa wyjechała zeroemisyjna zmiatarka ulic

Od czwartku, 7 czerwca, pracę na krakowskim Rynku Głównym i okolicznych uliczkach rozpoczęła pierwsza w pełni elektryczna zamiatarka Electra 2.0 wyprodukowana przez włoską firmę Tenax. Jej zakup to kolejny krok Krakowa do poprawy czystości na ulicach miasta, tym razem historycznego centrum.
czytaj więcej