Aktualności

Milowy krok Volkswagena. Model I.D. VIZZION nadciąga!

Volkswagen nie próżnuje i po pierwszych projektach pojazdów elektrycznych, zaprezentował nam całkowicie autonomiczny model I.D. VIZZION. Stwierdzenie, że jest to samochód przyszłości, wydaje się tu zupełnie stosowne i zdecydowanie na miejscu.
czytaj więcej

Elektryczny potwór z Chin

Podczas zbliżającego się salonu motoryzacyjnego w Genewie dojdzie do jednej z najciekawszych premier w segmencie samochodów elektrycznych ostatnich lat. Firma Techrules zaprezentuje swój supersamochód rozwijający prawie 1300 koni mechanicznych.
czytaj więcej

Wodorowa konstrukcja z Polski

Studenci z Politechniki Lubelskiej planują zrewolucjonizować motoryzacyjny świat. Ich pojazd o nazwie Hydros zachwyca ekspertów na całym świecie. Trójkołowiec jest w stanie przejechać ponad tysiąc kilometrów za cenę jednego litra klasycznego paliwa.
czytaj więcej

Tesla Roadster może uderzyć w Ziemię

Tesla Roadster należąca do Elona Muska została wysłana w kosmos w trakcie pierwszych testów rakiety Falcon Heavy. Grupa naukowców twierdzi jednak, że samochód wcale nie musi zostać uwięziony w kosmosie na wieki.
czytaj więcej

Równowaga mocy

Rząd Wielkiej Brytanii planuje wykorzystać samochody elektryczne jako krajowe power banki. Ponad 140 milionów złotych zostanie zainwestowanych w rozwój technologii V2G, dzięki której pojazdy będą pomocne w równoważeniu wahań związanych z dostawami prądu.
czytaj więcej

Świetne posunięcie ukraińskich polityków!

W grudniu 2017 roku ukraiński rząd ustalił, że z dniem 1 stycznia 2018 roku zostanie zniesiony VAT i akcyza na samochody elektryczne. Rezultaty takiego posunięcia były błyskawiczne. Trzeba przyznać, że to świetny pomysł.
czytaj więcej