Aktualności

Techniczne nowinki od Solarisa

Biuro Badań i Rozwoju firmy Solaris, w którym pracuje obecnie blisko 150 inżynierów, nie tylko opracowuje nowe konstrukcje kompletnych pojazdów, ale także wprowadza do produkcji seryjnej innowacyjne komponenty i systemy stosowane w autobusach i trolejbusach.
czytaj więcej

Goniec stawia na samochody elektryczne

Po zakończonych testach stołeczna firma kurierska Goniec, specjalizująca się w przesyłkach dostarczanych tego samego dnia („Same Day Delivery”), zdecydowała się na oparcie swojego parku samochodowego o pojazdy elektryczne.
czytaj więcej

Renault Master Z.E. wkrótce trafi do sprzedaży w Polsce

Renault poinformowało, że na początku 2019 r. w Polsce rozpocznie się sprzedaż całkowicie elektrycznego modelu dostawczego Master Z.E.
czytaj więcej

Nissan zaprezentuje różne oblicza elektromobilności podczas targów EkoFlota

Targi EkoFlota 2018. Innowacje, Ekologia, Mobilność odbędą się w dniach 15-16 czerwca w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56C w Warszawie. Znajdziecie tam m.in. stanowisko Nissana.
czytaj więcej

Regulamin Pikes Peak wymusił stworzenie systemu szybkiego ładowania dla Volkswagena I.D. R

Podczas słynnego Międzynarodowego Wyścigu Górskiego Pikes Peak organizator może przerwać podjazd w wyniku załamania warunków atmosferycznych lub innych czynników losowych. Do powtórki trzeba przystąpić w ciągu 20 minut. Wydaje się to niezbyt dobrą wiadomością dla aut elektrycznych, jednak Volkswagen Motorsport ma już na to rozwiązanie.
czytaj więcej

Połączenie pomiędzy samochodem elektrycznym, a domem

Audi postanowiło połączyć swój nowy, elektryczny model Audi e-tron z infrastrukturą domową użytkownika. Inteligentna interakcja z domowymi systemami zarządzania energią stworzonymi przez firmy SMA Solar Technology i Hager Group umożliwia zoptymalizowane kosztowo ładowanie akumulatorów, a nawet, w razie takiej potrzeby, wykorzystanie w tym celu zrównoważonej instalacji fotowoltaicznej.
czytaj więcej