Aktualności

Przełom w ładowaniu samochodów elektrycznych?

W trakcie targów motoryzacyjnych w Hanowerze firma ABB będąca międzynarodowym koncernem z siedzibą w Zurychu zaprezentowała niezwykle szybką ładowarkę do aut elektrycznych.
czytaj więcej

Luksusowy chiński SUV nie będzie potrzebował kierowcy

Wey to powstała w 2016 r. luksusowa marka Great Wall Motors największego chińskiego producenta SUV-ów. Obecnie oferowane są 3 tego typu pojazdu, ale firma z prefektury Baoding poważnie myśli o przyszłości motoryzacji. Dlatego też zaprezentowali koncept elektrycznego i autonomicznego samochodu.
czytaj więcej

Margot Robbie gwiazdą prezentacji samochodu Formuły E Nissana

Nissan zakończył cykl prezentacji samochodu Formuły E. Gwiazdą wydarzenia zorganizowanego w Los Angeles była Margot Robbie, reprezentująca firmę jako ambasador samochodów elektrycznych. W ten sposób Nissan rozpoczął fascynującą przygodę w mistrzostwach Formuły E ABB FIA.
czytaj więcej

Poczta Polska zaczyna testować samochody elektryczne

Poczta Polska planuje testowanie dostawczych samochodów elektrycznych. Będą to samochody o ładowności do 800 kg z homologacją do poruszania się po drogach.
czytaj więcej

Volkswagen I.D. R Pikes Peak w decydującej fazie testów

Volkswagen zaprezentował supersportowy model I.D. R Pikes Peak zasilany wyłącznie energią elektryczną. Łączna moc jego dwóch silników elektrycznych wynosi 500 kW (680 KM), moment obrotowy 650 Nm, a auto razem z kierowcą waży mniej niż 1100 kg.
czytaj więcej

Mercedes pokazał elektrycznego SUV-a Maybacha. Ocieka luksusem

Na kilka dni przed rozpoczęciem targów motoryzacyjnych w Pekinie, należący do Mercedesa Maybach pochwalił się grafikami swojego koncepcyjnego, luksusowego SUV-a z napędem elektrycznym. Samochód będzie mieć premierę właśnie na Beijing Motor Show.
czytaj więcej