Aktualności

Volkswagen I.D. R Pikes Peak gotowy na kolejny rekord podczas Goodwood Festival of Speed

Nie minął jeszcze miesiąc od pobicia rekordu Pikes Peak International Hill Climb przez Romaina Dumasa, a Volkswagen Motorsport już jest gotowy na kolejne wyzwanie z prototypem I.D. R Pikes Peak na nadchodzącym Goodwood Festival of Speed (12-15 lipca).
czytaj więcej

Marek Kamiński i Nissan LEAF przejechali pustynię Gobi

Samochodem elektrycznym można pojechać nie tylko na zakupy lub weekendowy wyjazd za miasto, ale również – jak pokazuje przykład wyprawy #NoTraceExpedition – nawet do Japonii. Marek Kamiński za kierownicą Nissana LEAF przemierzył właśnie pustynię Gobi udowadniając, że zeroemisyjne podróże mogą być realizowane nawet w obszarach pozornie niedostępnych dla pojazdów zeroemisyjnych.
czytaj więcej

Tesla z umową na budowę fabryki w Chinach

Po wielu miesiącach trudnych negocjacji dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, 10 lipca podpisał z przedstawicielami chińskich władz porozumienie w przedmiocie budowy fabryki w regionie Szanghaju.
czytaj więcej

Hybrydy stanowią prawie 50% sprzedaży Toyoty w Europie

W pierwszej połowie 2018 r. Toyota Motor Europe (TME) dostarczyła klientom 560 000 samochodów, o 6% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Nabywców znalazło 257 000 „klasycznych” hybryd (wliczając modele Lexusa) – oznacza to wzrost o 23% r/r. Modele tego typu odpowiadają obecnie za 46% całkowitej sprzedaży TME, zaś w Europie Zachodniej ich udział sięgnął 58%.
czytaj więcej

Audi i Huawei podpisały protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy

Audi pozyskało silnego partnera w dziedzinie rozwoju inteligentnie połączonych pojazdów. Koncern z Ingolstadt podpisał w Berlinie protokół ustaleń dotyczący strategicznej współpracy z chińską korporacją informatyczną i telekomunikacyjną Huawei.
czytaj więcej

SEAT wchodzi na chiński rynek

SEAT został udziałowcem spółki utworzonej przez Volkswagen Group China i JAC. W wyniku podpisanego porozumienia, SEAT będzie wiodącą marką w joint venture i będzie aktywnie uczestniczyć w tworzeniu centrum badawczo-rozwojowego w Chinach.
czytaj więcej