Aktualności

Rośnie zainteresowanie elektrycznymi BMW

W czerwcu Grupa BMW dostarczyła łącznie do klientów na całym świecie 13 806 szt. pojazdów z napędem elektrycznym (BMW i, BMW iPerformance oraz MINI Electric), co oznacza wzrost o 47.6% r/r i jednocześnie stanowi najlepszy miesięczny wynik w historii producenta z Monachium. Od początku roku nabywców znalazło 60 660 egz. EV BMW oraz MINI (+ 42,5% r/r).
czytaj więcej

Po Paryżu jeździ już 100 wodorowych taksówek

Dzięki ostatniej dostawie Toyoty, flota napędzanych wodorem taksówek pod nazwą „Hype”, która powstała pod koniec 2015 r. liczy już 1oo pojazdów typu FCEV. Operatorem jeżdżących po ulicach Paryża samochodów jest francuski start-up STEP (Société du Taxi Electrique Parisien), wśród partnerów którego znajduje się m.in. koncern chemiczny Air Liquide.
czytaj więcej

Nio EP9 najszybszym drogowym samochodem na Goodwood Festival of Speed 2018

Elektryczny hypercar Nio EP9 ustanowił rekord przejazdu na podjeździe Goodwood Hillclimb wśród samochodów legalnie dopuszczonych do ruchu drogowego.
czytaj więcej

Już możesz zarezerwować nowe elektryczne Porsche Taycan

Jeśli pomyśleliście, że ten model to dopiero prototyp to macie rację. Porsche jednak idzie w ślady Hyundaia, Audi, czy Tesli i zaczyna sprzedawać swoje samochody już na tym etapie produkcji.
czytaj więcej

Mini prezentuje pierwsze zdjęcia elektrycznego hatchbacka

Szykowany do debiutu w 2019 r. elektryczny Mini został oficjalnie zaprezentowany na kilku grafikach, pokazujących ogólny design auta.
czytaj więcej

Prezydent podpisał ustawę tworzącą Fundusz Niskoemisyjnego Transportu

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych oraz niektórych innych ustaw.
czytaj więcej