Aktualności

Porsche wprowadza cyfrową usługę ładowania

Porsche wprowadza nową usługę ładowania dla samochodów z hybrydowym napędem plug-in oraz elektrycznych. Producent sportowych samochodów stworzył cyfrową platformę obejmującą wszystkie aspekty procesu ładowania – Porsche Charging Service.
czytaj więcej

Nick Heidfeld pomoże opracować super-samochód Pininfariny

Przy okazji wyścigu Formuły E w Nowym Jorku włoska marka Pininfarina postanowiła podzielić się nowymi informacjami na temat swojego nowego, elektrycznego super-samochodu. Zestrojeniem wszystkich najważniejszych elementów mechanicznych zajmie się Nick Heidfeld.
czytaj więcej

Grupa BMW i Baidu łączą siły aby przyspieszyć rozwój jazdy autonomicznej w Chinach

Baidu, Inc. oraz Grupa BMW ogłosiły, że podpisały Protokół Ustaleń, zgodnie z którym Grupa BMW, jako członek zarządu, dołączy do Apollo – otwartej platformy jazdy autonomicznej Baidu.
czytaj więcej

Nissan LEAF otrzyma więcej mocy i większą baterię

Jak dowiedział się portal AutoGuide, w roku modelowym 2019 w sprzedaży pojawi się Nissan LEAF E-Plus. Samochód otrzyma akumulatory litowo-jonowe o pojemności 60 kWh (obecnie 40 kWh) i moc podwyższoną do 200 KM (obecnie 150 KM).
czytaj więcej

Grupa BMW i Great Wall Motor tworzą joint venture w celu produkcji elektrycznych samochodów MINI w Chinach

Grupa BMW oraz chiński Great Wall Motor podpisały umowę w sprawie produkcji elektrycznych samochodów MINI w Państwie Środka. Samochody będą powstawać w ramach joint venture, w której partnerzy obejmą udziały w stosunku 50:50.
czytaj więcej

Formuła E, Nowy Jork: Jean-Éric Vergne i Audi z tytułami mistrzowskimi. Wtopa Techeetah

W miniony weekend na ulicach Nowego Jorku zakończył się czwarty sezon Formuły E. Ostatnim mistrzem epoki bolidów pierwszej generacji i kolejnym z przeszłością w F1 został Jean-Éric Vergne z ekipy Techeetah. W klasyfikacji zespołów triumfowała ekipa Audi Sport ABT Schaeffler, przerywając serię Renault e.dams, którego w kolejnym sezonie zastąpi Nissan.
czytaj więcej