Aktualności

Nadchodzi era autobusów elektrycznych

Prawie połowa autobusów na świecie będzie posiadać napęd elektryczny do 2025 roku. Wynika to z nowego raportu Bloomberga. Chiny zaś będą zdecydowanym liderem tego globalnego przedsięwzięcia. Plany są naprawdę ambitne i mamy nadzieję, że uda się je zrealizować.
czytaj więcej

Stawiają na prąd

Kilkanaście godzin temu Mercedes potwierdził, że jego głównym partnerem odzieżowym zostanie firma Tommy Hilfiger. To może oznaczać, że sponsorzy coraz chętniej angażują się w rynek elektromobilności. W jaki sposób to powiązać?
czytaj więcej

Dobry kierunek

Rynek elektromobilności przeżywa widoczny i odczuwalny rozkwit. Wynika to z coraz większego zainteresowania społeczeństwa, które dzięki popularyzacji tematu przekonuje się do nowatorskich rozwiązań. Z raportu "Branża motoryzacyjna" KPMG i PZPM wynika, że w 2017 roku znacząco wzrosła liczba rejestracji pojazdów z napędami alternatywnymi.
czytaj więcej

Nowa elektryczna bestia?

Cztery lata po swoim debiucie, niepozornie dziwaczne, elektryczne BMW i3 w końcu dostaje coś, czego oczekują wszyscy tradycjonaliści od lat związani z tą marką – pakiet sportowy. i3s zafundowany został tym samym więcej, niż lekki lifting. Będzie teraz szybsze, mocniejsze i lepsze.
czytaj więcej

Droższe ubezpieczenia dla ekologicznych samochodów

Polska od dawna jest krajem absurdów. Kolejnym tego przykładem, są stawki obowiązujące dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jeśli chcesz dbać o ekologię, kupując taki samochód, to za ubezpieczenie zapłacisz więcej. Dokładnie na odwrót jak w krajach europejskich.
czytaj więcej

Elektryczny Jaguar z pełnym ładowaniem w 45 minut

Pierwszy elektryczny SUV Jaguara – I-Pace – pojawi się w sprzedaży już w marcu, a jego naładowanie będzie trwało mniej niż 45 minut.
czytaj więcej