Aktualności

Kobieta za kółkiem elektryka - ruszyła ciekawa kampania

Polskie Stowarzyszenie Elektromobilności (PSEM), jedna z trzech organizacji mająca podpisany list intencyjny z Ministerstwem Energii zakładający współpracę w dziedzinie szerzenia wiedzy na temat elektromobilności oraz przyjaznego dla środowiska transportu, rozpoczyna akcję edukacyjno-informacyjną „Kobieta za kółkiem elektryka”.
czytaj więcej

Uruchomiono pierwsze ładowarki sieci MEGA-E

3 lipca uruchomiono pierwsze ultraszybkie ładowarki samochodów elektrycznych (High Power Chargers – HPC) należące do powstającej sieci MEGA-E.
czytaj więcej

Wodorowy jacht kontynuuje podróż dookoła świata

Toyota Motor Europe wsparła eksperymentalny projekt Energy Observer.
czytaj więcej

Wodorowa odmiana Mercedesa Sprintera

Mercedes zaprezentował dostawczego Sprintera w koncepcyjnej odmianie F-CELL. Samochód wykorzystuje wodorowe ogniwa paliwowe. Jak informuje niemiecki producent, pojazd powstał z myślą o transporcie towarów na długich trasach, jak i w obrębie miast.
czytaj więcej

CATL rozszerza wpływy o BMW. Będzie polska fabryka?

Czołowy producent baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych CATL podpisał lukratywny kontrakt na ponad miliard euro. Na jego podstawie BMW będzie otrzymywać produkty chińskiej firmy podobnie jak Hyundaia, Nissan, Toyota czy Volkswagen.
czytaj więcej

Marek Kamiński wkracza w nowy etap swojej wyprawy – przed nim Mongolia!

To już prawie 10 000 kilometrów przejechanych samochodem elektrycznym przez polskiego podróżnika. Chociaż trasa jest wymagająca, a źródła zasilania często odbiegają standardem od punktów ładowania dostępnych w obszarach miejskich, Kamiński powoli kończy pierwszy niezwykle ważny odcinek No Trace Expedition.
czytaj więcej