Aktualności

Ford wkroczy do Formuły E?

Elektromobilność to w ostatnim czasie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi motoryzacji. Ale również emocje związane ze sportową rywalizacją zachęcają kolejne duże firmy do udziału w elektrycznych cyklach wyścigowych.
czytaj więcej

Renault Trucks wprowadzi pojazdy elektryczne

Renault Turcks wprowadzi do sprzedaży gamę pojazdów z napędem elektrycznym do 2019 roku. 10-letnie doświadczenie firmy w tej dziedzinie powinno tutaj mocno zaprocentować.
czytaj więcej

Fiat też zrezygnuje z Diesla

W ubiegłym roku Volvo ogłosiło, że wycofuje się z silników diesla. Niedawno pisaliśmy o tym, że Porsche również poszło w tym kierunku. Początkiem tego roku taką decyzję podjęła z kolei Toyota. Teraz przyszła pora na koncern Fiata.
czytaj więcej

Kolejna stolica szuka zmian

Kilka dni temu cały motoryzacyjny świat obiegła informacja, że ponad milion pojazdów z silnikiem Diesla zostanie pozbawionych możliwości wjazdu do centrów niemieckich miast. W ślad za naszymi zachodnimi sąsiadami ruszyli włodarze kolejnych metropolii.
czytaj więcej

Nowy Hyundai KONA Electric, mocny konkurent?

SUV-y dominują na rynku sprzedażowym od jakiegoś czasu. Oczywistym zatem jest fakt, że producenci starają się zaprezentować jak najlepsze pojazdy, które mają podbić ten segment. Hyundai przygotował tym razem elektryczną odmianę Kony.
czytaj więcej

Formuła E wjeżdża do Meksyku

Po pierwszych czterech rundach elektrycznej Formuły E na czele stawki znajduje się chiński zespół Techeetah. Dopiero na 8 pozycji plasują się przedstawiciele Audi Sport ABT Schaeffler. Wydaje się jednak, że inżynierowie znaleźli problem.
czytaj więcej