Aktualności

Koniec akcyzy na gaz?

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym oraz prawa celnego przede wszystkim znosi akcyzę na sprężony gaz ziemny (CNG) oraz skroplony gaz ziemny (LNG) przeznaczony do napędu pojazdów silnikowych.
czytaj więcej

Nowy salon Nissana w Kielcach z punktem do ładowania samochodów elektrycznych

Sieć dealerska Nissana powiększyła się o salon Grupy POL-MOT Auto w Kielcach. Nowo powstały punkt to obecnie jedyny dealer marki działający na terenie województwa świętokrzyskiego.
czytaj więcej

Jaguary I-Pace posłużą jako taksówki w Monachium

Jaguar dostarczył 10 egzemplarzy całkowicie elektrycznego Jaguara I-Pace do największego operatora taksówek w Monachium, firmy Münchner Taxi Zentrum (MTZ). Brytyjski producent rzuca tym samym wyzwanie Mercedesowi, którego samochody stanowią ok. 60% floty taksówek w Niemczech. Firma ze Stuttgartu rozpocznie dostawy swojego pierwszego, w pełni elektrycznego SUVa EQ C w przyszłym roku.
czytaj więcej

Niemcy: budowa stacji ładowania EV nie jest jeszcze opłacalna

Według niemieckiej organizacji lobbystycznej, BDEW, która reprezentuje sektor energetyczny, mimo wzrostu liczby stacji ładowania samochodów elektrycznych o ok. 1/4 w ciągu ostatniego roku, działalność ich operatorów nie przynosi jeszcze zysków.
czytaj więcej

Daimler przystosowuje fabryki do produkcji akumulatorów

Daimer poinformował, że dwie fabryki Mercedesa zlokalizowane w Sindelfingen oraz w Untertürkheim zostaną przystosowane do produkcji akumulatorów przeznaczonych do pojazdów elektrycznych.
czytaj więcej

CUPRA e-Racer ma udowodnić, że przyszłość na torze wyścigowym należy do pojazdów elektrycznych

Barceloński tor w Castelloli posłużył jako miejsce testów pierwszego, w pełni elektrycznego wyścigowego samochodu turystycznego CUPRA e-Racer. Za kółkiem usiadł Jordi Gené, doświadczony i utytułowany kierowca.
czytaj więcej