Aktualności

Jaguary I-Pace posłużą jako taksówki w Monachium

Jaguar dostarczył 10 egzemplarzy całkowicie elektrycznego Jaguara I-Pace do największego operatora taksówek w Monachium, firmy Münchner Taxi Zentrum (MTZ). Brytyjski producent rzuca tym samym wyzwanie Mercedesowi, którego samochody stanowią ok. 60% floty taksówek w Niemczech. Firma ze Stuttgartu rozpocznie dostawy swojego pierwszego, w pełni elektrycznego SUVa EQ C w przyszłym roku.
czytaj więcej

Niemcy: budowa stacji ładowania EV nie jest jeszcze opłacalna

Według niemieckiej organizacji lobbystycznej, BDEW, która reprezentuje sektor energetyczny, mimo wzrostu liczby stacji ładowania samochodów elektrycznych o ok. 1/4 w ciągu ostatniego roku, działalność ich operatorów nie przynosi jeszcze zysków.
czytaj więcej

Daimler przystosowuje fabryki do produkcji akumulatorów

Daimer poinformował, że dwie fabryki Mercedesa zlokalizowane w Sindelfingen oraz w Untertürkheim zostaną przystosowane do produkcji akumulatorów przeznaczonych do pojazdów elektrycznych.
czytaj więcej

CUPRA e-Racer ma udowodnić, że przyszłość na torze wyścigowym należy do pojazdów elektrycznych

Barceloński tor w Castelloli posłużył jako miejsce testów pierwszego, w pełni elektrycznego wyścigowego samochodu turystycznego CUPRA e-Racer. Za kółkiem usiadł Jordi Gené, doświadczony i utytułowany kierowca.
czytaj więcej

Hybrydy napędzają wzrost sprzedaży Lexusa w Europie

W pierwszej połowie 2018 roku Lexus odnotował wzrost sprzedaży na rynku europejskim* o 7%. Marka dostarczyła klientom 38543 pojazdów. Znaczny wzrost odnotowano na kilku kluczowych rynkach, takich jak Hiszpania (+19%), Rosja (+9%), Polska (+9%) i Wielka Brytania (+7%).
czytaj więcej

Polski wyczynowy elektryczny rower

Polska firma „goodbax”, którą tworzą dwaj pasjonaci, czyli Rafał i Tomasz, wkrótce wypuści na rynek wyjątkowy rower elektryczny.
czytaj więcej