Aktualności

Idealny samochód elektryczny dla polskiego kierowcy

Wg polskich kierowców idealny samochód elektryczny powinien mieć zasięg 150 km, kosztować 60 tys. i być 4 osobowy. Powinien być także produkowany w Polsce.
czytaj więcej

Pierwsza prezentacja systemu omijania przeszkód stworzona przez grupę Renault

7 Listopada bieżącego roku grupa Renault ogłosiła, że opracowała autonomiczny system sterowania, który radzi sobie z trudnymi scenariuszami jazdy jak i posiada zdolność błyskawicznego unikania przeszkód drogowych. Prototyp tego systemu zamontowano w elektrycznym samochodzie Renault Zoe.
czytaj więcej

IEA- globalna sprzedaż samochodów elektrycznych

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA ) zgłębiła nieco temat samochodów elektrycznych- do końca roku 2016 sprzedaż tego typu pojazdów wyniosła 2 mln sztuk.
czytaj więcej

Sieć stacji ładowania EVgo udostępnia aplikację mobilną dla dostępu do sieci ładowania samochodów elektrycznych.

Sieć stacji ładowania EVgo udostępnia aplikację mobilną dla dostępu do sieci ładowania samochodów elektrycznych. Ten nowy sposób na ładowanie samochodów z napędem elektrycznym sprawia, że upublicznienie ładowania jest bardziej przyjazne dla użytkownika. Ma to miejsce dzięki wykorzystaniu aplikacji na smartfony, która zastąpi karty RFID, które służą do identyfikacji i pozwalają rozpocząć proces ładowania.
czytaj więcej

VW i wyścig górski na Pikes Peak

Volkswagen pracuje nad autem elektrycznym, które wystartuje w najsłynniejszym wyścigu górskim świata
czytaj więcej

Chińska droga do motoelektryczności

Pomimo tego co o Chinach i ich niewątpliwym wkładzie w postęp globalnego ocieplenia wielu może myśleć, to właśnie chiński rynek motoryzacyjny od roku zmaga się z agresywną polityką kraju w temacie samochodów elektrycznych i idącą za tym poprawą ich kondycji ekologicznej.
czytaj więcej

1 2 3 97 98 99 100 101 102 103 104