Aktualności

Chiński elektryk będzie produkowany na Białorusi

Zotye E200 EV będzie produkowany na Białorusi. Chińska firma zadecydowała, że auto będzie powstawać w zakładach Unison pod Mińskiem. Ta sama firma kilka lat temu wykupiła licencję na Fiata Multipla i sprzedawała go w Chinach.
czytaj więcej

Nowe złoto?

Czy rozwój elektromobilności może mieć wpływ na cenę waszego smartfona? Okazuje się, że tak. Wszystko za sprawą cieszącego się w ostatnim czasie ogromną popularnością kobaltu. Surowiec staje się jednym z najbardziej pożądanych obiektów na świecie.
czytaj więcej

Firma EcoCar stawia na Tesle

Już w marcu tego roku zobaczymy na warszawskich ulicach Tesle w barwach firmy EcoCar. To ciekawe posunięcie jest spowodowane rosnącymi oczekiwaniami klientów. Ludzie chcą ekologicznych i ekonomicznych samochodów.
czytaj więcej

Teslonda - czyli zwariowane połączenie Hondy Accord i Tesli

Zapalony fan motoryzacji, Jimmy Bullet, zbudował jedyny w swoim rodzaju samochód elektryczny. Amerykanin „upakował” elektryczny silnik i baterie pochodzące z Tesli Model S P85D do Hondy Accord pierwszej generacji.
czytaj więcej

Elektryczny Harley-Davidson, czyli żegnaj tradycjo

Z czym kojarzy wam się Harley? Moim pierwszym skojarzeniem jest potężny, pędzący motocykl po amerykańskich bezdrożach, którego charakterystyczny bulgot silnika słychać z daleka. Właśnie ten dźwięk jest dla mnie uosobieniem tej marki.
czytaj więcej

Na Maderze powstanie inteligentna wyspa

Grupa Renault we współpracy z EEM Empresa – producentem i dystrybutorem energii elektrycznej na dwóch portugalskich wyspach – Madera i Porto Santo – zbudowali niewielki, inteligentny elektryczny eko-system na tej drugiej.
czytaj więcej