Aktualności

Mitsubishi świętuje dekadę i-MiEV

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) obchodzi 10. rocznicę wprowadzenia na rynek samochodu miejskiego o zerowej emisji spalin i-MiEV, który utorował drogę do szybkiego rozwoju masowej produkcji pojazdów elektrycznych (EV).
czytaj więcej

Osiem Nissanów Leaf zasiliło flotę Wrocławia

Coraz więcej jednostek samorządowych i spółek Skarbu Państwa modernizuje swoje floty, zastępując samochody spalinowe ekologicznymi pojazdami zeroemisyjnymi. Przykładem jest Urząd Miasta we Wrocławiu, który wzbogacił swój park o osiem Nissanów Leaf.
czytaj więcej

W Chinach odkryto bogate złoża litu

W chińskiej, południowo-zachodniej prowincji Yunnan znaleziono masywne złoża rudy litu, a wstępne szacunki geologów z Chińskiej Akademii Nauk wykazały, że rozmiar złóż to około 340 000 ton węglanowej rudy litu w złożu o długości od 2 do 16 metrów na obszarze 7,2 kilometrów kwadratowych.
czytaj więcej

Honda e zbudowana została na zupełnie nowej platformie

Nowa Honda e jest pierwszym modelem marki, zbudowanym na zaprojektowanej od podstaw nowej platformie.
czytaj więcej

SEAT Mii EV – trzeci z trojaczków koncernu Volkswagena

Po VW e-Up! i elektrycznej wersji Skody Citigo, ruszy produkcja kolejnego, bliźniaczego autka na prąd, tym razem ze znaczkiem SEAT-a.
czytaj więcej

Volvo Cars i Uber prezentują samochód produkcyjny gotowy do jazdy autonomicznej

Volvo Cars i Uber przedstawiają wspólnie opracowany samochód zdolny do jazdy autonomicznej. To kolejny krok w strategicznej współpracy dwóch firm, z których pierwsza jest liderem bezpieczeństwa w branży samochodowej, a druga zrewolucjonizowała rynek przewozu pasażerów w miastach.
czytaj więcej

1 2 3 4 142 143 144