Aktualności

Elektryczny samochód bezpieczeństwa Formuły E przyprawi cię o ciarki

Choć zazwyczaj całą swoją uwagę przykuwamy do samochodów wyścigowych, jest również coś interesującego w samochodach bezpieczeństwa. Może chodzi o ich oświetlenie, a może o osiągi, które zazwyczaj idą w parze z samochodem. Cokolwiek by to nie było, na pewno ma to nowy samochód bezpieczeństwa Formuły E - BMW i8.
czytaj więcej

"Pies w aucie! Udusi się!" Spokojnie, to Tesla. Nic mu nie grozi

Czy jest coś gorszego niż ludzie zostawiający swoje psy w samochodzie w gorący dzień? Jeśli to Tesla, nie ma żadnego problemu!
czytaj więcej

36 tys. dopłaty do samochodu elektrycznego od rządu

Dopłatę w wysokości do 36 tys. zł do zakupu samochodu elektrycznego przewiduje projekt rozporządzenia Ministra Energii o wsparciu z Funduszu Niskoemisyjnego Transportu. Wg branży, jeśli propozycja wejdzie w życie, rynek nabierze rozpędu.
czytaj więcej

Jedzenie i jeżdżenie, czyli jak szybko świat akceptuje inność

Podjechałem z żoną w porze lunchu do nowo otwartego lokalu serwującego dania kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Lokal nie jest jeszcze dobrze znany i było wiele wolnych miejsc parkingowych blisko jego drzwi. Do jednego z nich zostałem przywołany wymownymi gestami przez obdartego jegomościa, pełniącego tu samozwańczo rolę koordynatora do spraw parkowania pojazdów. Miejsce znajduje się w strefie parkowania płatnego. Dlatego gdy odchodziliśmy od auta, ów jegomość z prawdziwą troską w głosie zapytał: - nie boi się pan, że straż miejska wsadzi bilet albo i odholuje? Odparłem krótko: - nie boje się.
czytaj więcej

Kolejne elektryczne Solarisy w Hamburgu

Najnowsze autobusy elektryczne Solaris Urbino 12 wyjechały w poniedziałek na ulice Hamburga, wspomagając wysiłki miasta na rzecz bezemisyjnego transportu publicznego.
czytaj więcej

Wodór z powietrza – nowy projekt badawczy Toyoty

Toyota pracuje nad nowym urządzeniem, które w kontakcie z powietrzem, pod wpływem światła słonecznego produkuje wodór – bez żadnych kosztów.
czytaj więcej

1 2 3 4 109 110 111