Aktualności

Milowy krok dla uruchomienia car-sharingu EV w Krakowie

Gmina Miejska Kraków oraz krakowska spółka GO+ EAuto podpisały porozumienie, na mocy którego zintensyfikowane zostaną realne działania na rzecz przystosowania stolicy Małopolski do car-sharingu i upowszechnienia samochodów elektrycznych.
czytaj więcej

Elektryczne BMW coraz bardziej popularne

We wrześniu Grupa BMW dostarczyła do klientów 14 559 sztuk samochodów zelektryfikowanych BMW i, BMW iPerformance oraz MINI Electric. Oznacza to wzrost o 35% w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim i jednocześnie stanowi najlepszy miesięczny wynik bawarskiego koncernu w historii.
czytaj więcej

Grupa Renault chce rozwijać inteligentny ekosystem elektryczny

Grupa Renault, ogłosiła podpisanie trzech nowych porozumień z kluczowymi graczami na rynku energetycznym w Europie. Współpraca z firmami EDF, Total i ENEL wpisuje się w strategię Grupy zakładającą rozwijanie inteligentnego ekosystemu elektrycznego na rzecz transformacji energetycznej i upowszechnienia elektromobilności.
czytaj więcej

W Warszawie odbyła się sesja najnowszego samochodu koncepcyjnego Renault EZ-ULTIMO

Warszawa posłużyła jako sceneria do dla filmu promocyjnego oraz realizacji sesji zdjęciowej najnowszego samochodu autonomicznego Renault EZ-ULTIMO, oficjalnie pokazanego po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Paryżu.
czytaj więcej

Portowy elektryk od Solarisa

Firma Solaris posiada duże doświadczenie w produkcji autobusów specjalistycznych. W swym portfolio podpoznański producent ma m.in. mobilny salon kosmetyczny, punkt poboru krwi, centrum filmowe, centrum dowodzenia straży pożarnej czy autobusy lotniskowe. Oprócz terminali na lotniskach Solarisy obsługują także ruch pasażerski w portach promowych.
czytaj więcej

Mercedes GLE w wersji PHEV będzie dysponował zasięgiem 100 km w trybie elektrycznym

W drugiej połowie 2019 r. na rynku zadebiutuje kolejna generacja Mercedesa GLE w odmianie plug-in hybrid. Jak powiedział Ola Kallenius, członek zarządu Daimlera odpowiedzialny za badania i rozwój, samochód może stać się pierwszym PHEVem na rynku dysponującym zasięgiem 100 km w trybie elektrycznym wg normy WLTP.
czytaj więcej

1 2 3 4 81 82 83