Aktualności

Solarisy z panelami fotowoltaicznymi trafią do Łodzi

W poniedziałek 13 sierpnia przedstawiciele konsorcjum firm Solaris Bus & Coach oraz ”PEKAO LEASING” Sp. z o.o., podpisali w Łodzi z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym umowę na dostawę 46 autobusów miejskich marki Solaris.
czytaj więcej

Francuski rząd wspiera rozwój pojazdów autonomicznych

Rząd Francji wspiera rozwój samochodów samosterujących i chce, żeby „wysoce-zautomatyzowane” pojazdy trafiły na krajowe drogi publiczne pomiędzy 2020 a 2022 r.
czytaj więcej

Nissan poszerza sieć elektrycznych dealerów

W ostatnich tygodniach kolejni dealerzy Nissana wprowadzili do swojej oferty zeroemisyjne modele marki, jak również uzyskali niezbędne certyfikaty umożliwiające sprzedaż i serwisowanie samochodów elektrycznych.
czytaj więcej

Fabryka Mercedesa w Jaworze neutralna pod względem emisji CO2

Fabryka silników Mercedes-Benz w Jaworze na Dolnym Śląsku będzie całkowicie neutralna pod względem emisji CO2. Zakład ma pozyskiwać energię ze źródeł odnawialnych: wiatru i biomasy. Według planów, do 2022 r. wszystkie fabryki Mercedesa w Europie będą konsekwentnie rozwijać produkcję przyjazną dla środowiska.
czytaj więcej

Po Wiedniu będą jeździć bezzałogowe autobusy na prąd

Jak informuje portal Gramwzielone.pl, w wiedeńskiej dzielnicy Seestadt Aspern dwa bezzałogowe, elektryczne autobusy przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, Wiener Linien, pomyślnie przeszły pierwszą próbną jazdę z pasażerami na pokładzie. Wiosną przyszłego roku planowane jest uruchomienie regularnej linii obsługiwanej przez autonomiczne autobusy.
czytaj więcej

We Wrocławiu odbędą się zawody motocykli elektrycznych

Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych podjęła się organizacji SmartMoto Challenge we Wrocławiu.
czytaj więcej

1 2 3 4 66 67 68