Elektryczne, koncepcyjne Lamborghini

Projektanci Lamborghini spotkali się z naukowcami MIT. To twórcze, jak się okazuje spotkanie, zaowocowało pomysłem na stworzenie samochodu przyszłości o nazwie „Terzo Millenio”. Ten z założenia  pierwszy elektryczny supersamochód, wygląda przepięknie, ekskluzywnie, sportowo i dostojnie zarazem.

Inżynierowie wpadli na pomysł, aby auto czerpało moc z superkondensatorów (trwają nad nimi prace). Każde z czterech kół ma mieć swój osobny napęd. Karoseria wykonana z włókna węglowego, ma przyciągać energię jak magnes. Kolejnym super rozwiązaniem ma być technologia monitorująca uszkodzenia w nadwoziu i wysyłająca wiadomość o konieczności samonaprawy.

„Terzo Millenio” ma posiadać również cechy auta autonomicznego. W wypadku gdy kierowca nie poradzi sobie z mocą auta lub gorzej się poczuje, przejmie kontrolę nad kierownicą.

Nie ma informacji kiedy „Terzo Millenio” wyjedzie na ulicę. Wiadomo jednak, że przed jego twórcami jeszcze długa droga do przejścia i wiele kaw do wypicia. Nie zmienia to jednak faktu, że sama roztaczająca się wizja nadejścia supersamochodu jest bardzo emocjonująca.

źródło: https://www.theverge.com