Jazz nowej generacji będzie dostępny z napędem hybrydowym

Honda realizuje swoją „Elektryczną wizję” dla Europy, potwierdzając nazwę pierwszego w pełni elektrycznego pojazdu miejskiego – „Honda e” i ogłaszając, że Jazz nowej generacji będzie dostępny z napędem hybrydowym wyposażonym w inteligentny system doboru trybu jazdy (i-MMD).

Podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie, Honda ogłosiła przyspieszenie realizacji swojej strategii – „Electric Vision”. Zgodnie z nim, do 2025 roku, pełna gama modeli tej marki sprzedawanych w Europie, będzie wyposażona w zelektryfikowane układy napędowe. Honda e, prezentowana w Genewie jako prototyp gotowy do seryjnej produkcji, wyznacza nowe standardy w zakresie stylizacji i rozwiązań technicznych. Jest też pierwszym modelem Hondy, który korzysta z platformy stworzonej dla modeli elektrycznych. Kompaktowy samochód wyposażony w zaawansowany elektryczny układ napędowy przekazujący moc na tylne koła, oferuje typową dla Hondy dynamikę jazdy.

Honda otrzymała już ponad 22 000 zgłoszeń od potencjalnych klientów z całej Europy. Zainteresowani zakupem będą wkrótce mogli zarejestrować się na lokalnej stronie internetowej Hondy, aby uzyskać więcej informacji.

Napęd hybrydowy z systemem wyboru trybu jazdy i-MMD, który będzie dostępny w następnej generacji Jazza, zdobył już szerokie uznanie w Europie, zapewniając nowemu modelowi CR-V Hybrid wysoką kulturę jazdy i zmniejszenie zużycia paliwa w realnych warunkach eksploatacyjnych. Zanim dojdzie do realizacji celu – pełnej elektryfikacji napędów oferowanych w europejskiej gamie modelowej Hondy w roku 2025 r. – firma zwiększy zastosowanie dwusilnikowego układu hybrydowego i-MMD. Ważnym krokiem na tej drodze ma być wprowadzenie go do modeli niższych segmentów.

Międzynarodowa premiera modelu Jazz nowej generacji będzie miała miejsce na Tokyo Motor Show, pod koniec tego roku.