Pierwsza prezentacja systemu omijania przeszkód stworzona przez grupę Renault

7 Listopada bieżącego roku grupa Renault ogłosiła, że opracowała autonomiczny system sterowania, który radzi sobie z trudnymi scenariuszami jazdy jak i posiada zdolność błyskawicznego unikania przeszkód drogowych. Prototyp tego systemu zamontowano w elektrycznym samochodzie Renault Zoe.

Simon Hougard dyrektor Renault Open Innovation Lab powiedział, że „w grupie Renault koncentrujemy się na byciu innowacyjnym liderem w zakresie produktów, technologii i wzornictwa”; „nasze wysiłki na rzecz innowacyjności mają na celu opracowanie zaawansowanych autonomicznych technologii jazdy, którym konsumenci będą mogli zaufać tworząc im bezpieczniejszą i wygodniejszą podróż”.

Renault Open Innovation Lab jest częścią sieci Labs i koncentruje się na poprawie bezpieczeństwa i rozwoju autonomicznej technologii.

System został zainspirowany i przetestowany pod kątem profesjonalnych kierowców rajdowych. Uzupełnia dotychczasowe osiągnięcia Renault w zakresie systemów wspomagających kierowcę ( ADAS) i bezpieczeństwa pojazdów.

 

Poniżej film przedstawiający możliwości nowego systemu.  

Źródło: https://media.group.renault.com; https://www.youtube.com/