Nowe szybkie stacje ładowania w województwie małopolskim

W podkrakowskiej gminie Zielonki powstał pierwszy w powiecie krakowskim punkt ładowania samochodów elektrycznych wykonany przez firmę GO+EAuto. To jednak dopiero początek proekologicznych inwestycji w tych okolicach.

22 lutego br. zacznie działać nowa stacja ładowania prądem stałym DC20 (20kW) należąca do firmy GO+EAuto. Punkt powstał w miejscowości Zielonki na ulicy Krakowskie Przedmieście 116. Ładowarka obok Urzędu Gminy będzie ogólnodostępna dla każdego użytkownika.

GO+EAuto przewidziało również specjalną promocję związaną z otwarciem nowego punktu ładowania. Do końca lutego dla posiadaczy kart lojalnościowych GO+EAuto koszt ładowania na tej stacji za 1kW wyniesie zaledwie 10 groszy.

Gmina Zielonki angażuje się w nowoczesne rozwiązania proekologiczne (m.in. wcieliła w życie pilotażowy projekt monitoringu jakości powietrza wraz z Airly, jako pierwszy samorząd w Polsce). Podjęła też już konkretne kroki w celu uruchomienia kolejnej stacji ładowania. Według wstępnych ustaleń ma ona powstać na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku, również w Zielonkach. Nowa stacja ma być zlokalizowana przy ulicy Świętej Barbary. Warto podkreślić, że będzie to szybka stacja ładowania o mocy 50 kW. Dokładny termin oddania jej do użytku poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

- Miejski samochód o napędzie elektrycznym na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać od 100 (zimą) do ok. 180 km (latem), przy czym jedno ładowanie trwa od pół do czterech godzin – w zależności od rodzaju stacji i samochodu. Dlatego tak ważne jest, by siec stacji ładowania pojazdów elektrycznych była bardzo dobrze rozbudowana – mówi Marcin Gonet, przedstawiciel firmy GO+EAuto. 

Partnerem Gminy Zielonki jest Spółka GO+EAuto posiadająca prosperujące stacje szybkiego ładowania na ul. Siewnej w Krakowie. Firma w najbliższym czasie uruchomi kolejne nowe ładowarki na parkingu pod M1 w Krakowie, na ulicy Praskiej w Krakowie, oraz w Modlnicy na ul. Częstochowskiej. Następne stacje ładowania GO+EAuto mają powstać w kilkunastu miejscach w Krakowie przy współpracy z władzami miasta.

Zobacz też