Nowe wersje Nissana Leaf właśnie weszły na rynek

Nissan potwierdził ewolucję odnoszącego sukcesy elektrycznego modelu Leaf, ogłaszając wprowadzenie na rynek dwóch wersji LEAF 3.ZERO. Nowa oferta przypadnie do gustu szerszemu gronu nabywców samochodów elektrycznych, a oba modele można zamawiać już od 10 stycznia 2019 roku.

Po rekordowym roku dla samochodów elektrycznych Nissana model Leaf 3.ZERO wprowadza do najpopularniejszego samochodu elektrycznego w Europie 8-calowy ekran multimedialny z możliwością korzystania z dodatkowych opcji łączności. Nowa, udoskonalona wersja aplikacji NissanConnect EV zostanie udostępniona wraz z wejściem wersji Leaf 3.ZERO na rynek europejski.

Leaf 3.ZERO jest wyposażony w akumulator 40 kWh, analogicznie do standardowego Nissana Leaf drugiej generacji, który odniósł duży sukces w 2018 roku. Ofertę wzbogacą nowe kolory nadwozia oraz nowe kombinacje nadwozia dwukolorowego.

Zamówienia na Nissana Leaf 3.ZERO e+ Limited Edition również będzie można składać już od 10 stycznia. W tej limitowanej wersji – liczącej zaledwie 5000 egzemplarzy przeznaczonych na rynek europejski – silnik zyskał większą moc, wynoszącą 160 kW (217 KM), oraz większy zasięg na jednym ładowaniu – do 385 km.

Limitowana wersja Leaf 3.ZERO e+ została zaprezentowana w Japonii, a następnie pojawiła się na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w USA. 

Sercem modelu Leaf 3.ZERO e+ Limited Edition jest akumulator oferujący o 25% większą gęstość energii i o 55% większą pojemność w porównaniu ze standardową wersją modelu. Innowacyjny projekt i inteligentna inżynieria umożliwiły umieszczenie w nowym, mocniejszym akumulatorze 288 ogniw w porównaniu ze 192 ogniwami w wersji o pojemności 40 kWh.

Podczas jazdy akumulator o pojemności 62 kWh w Nissanie Leaf 3.ZERO e+ zapewnia zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu o 40% w porównaniu z wersją Leaf 3.ZERO, która jest wyposażona w akumulator 40 kWh. To przekłada się na dodatkowe ponad 100 km jazdy, stanowiąc znaczącą ewolucję modelu Leaf.

Obie wersje modelu Leaf 3.ZERO będą wyposażone w systemy e-Pedal oraz ProPILOT.