Wyjątkowo stylowy miejski samochód, czyli Fiat Giardinetta EV Derelict

Samochody miejskie są idealnymi kandydatami dla elektrycznych układów napędowych. Między innymi właśnie dlatego z Fiata 500 został stworzony jego elektryczny bliźniak, czyli 500e. Teraz jednak inżynierowie popisali się jeszcze bardziej i stworzyli oldschoolowego elektrycznego Fiata. 

We współpracy z Stealth EV, Jonathan Ward i jego zespół przekształcili wspaniałego Fiata 500 Giardinetta z 1966 roku na samochód, który jest w pełni elektryczny. 

Fiat Giardinetta EV Derelict zachował w pełni oryginalny wygląd. Ten klejnot z 1966 roku był w stanie zmieścić komponenty elektryczne, zachowując czteroosobową konfigurację. Samochód ma sześć akumulatorów Tesli, dwa z przodu i cztery z tyłu, aby zachować równomierne rozłożenie masy. Wykorzystuje system zarządzania akumulatorem Orion i silnik AC35. W pojeździe zostało także wzmocnione zawieszenie oraz zmodyfikowano układ hamulcowy na bardziej wydajny.

Co ciekawe, auto ma lepszą specyfikację niż oryginalny Fiat 500e. ICON i Stealth EV twierdzą, że samochód ma około 80 koni mechanicznych i osiąga do 5000 obr/min. Auto potrafi pokonać około 120 mil (193 km) na jednym ładowaniu przy prędkości 65 mil/h (104 km/h). Firma szacuje, że auto spokojnie przejedzie nawet 150 mil (240 km) w warunkach miejskich.