Miejski maluch - Fiat 500e

Miejski maluch we włoskim wydaniu - Fiat 500e dostępny od 2013 roku ma atrakcyjną dla oka bryłę, a jego wnętrze jest przyjemnie skomponowane dobrej ergonomii.

 

Pojazd został wyposażony w silnik o mocy 83kW dysponujący maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 200 Nm, co pozwala na dynamiczne rozpędzanie auta do 70km/h, podróż tym autem przy tej prędkości jest przyjemna i komfortowa, pozwala to rozkoszować się jazdą przy delikatnym szumie powietrza opływającego pojazd. Za energię odpowiedzialny jest akumulator Li-ion o pojemności 24kWh pozwalający przejechać do 140km na jednym ładowaniu, a gdy już zabraknie energii możemy ją uzupełnić za pomocą ładowarki prądu AC o mocy 6,6kW, która pozwala naładować akumulator w około 4 godziny, godzinne ładowanie pozwoli nam zgromadzić energię na około 30-40km jazdy.

 

Masa samochodu to 1350kg a jego długość przekracza nieco 3,6m, przez co nie ma problemów z parkowaniem na zatłoczonych miejskich parkingach, wydaje się być świetną opcją na transport miejski i niezbyt dalekie wycieczki weekendowe.

 

Co do ceny to samochód dostępny jest w USA za kwotę 32600$, jest możliwość uzyskania rabatów i zwrotu części tej kwoty, nawet do 14000$, co powoduje że realnie za auto zapłacimy około 18000$.

 

Samochód jest konkurencją dla BMW i3, Chevroleta Spark EV.

 

 

Źródło:

www.fiatusa.com

www.plugincars.com