Średnio co 10 minut w Europie sprzedawany jest kolejny egzemplarz Nissana LEAF

W czerwcu Nissan dostarczył stutysięczny egzemplarz modelu LEAF w Europie. Na całym świecie klienci kupili dotychczas ponad 320 000 Nissanów LEAF, co daje temu modelowi pozycję najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.

 

100 000 sztuk to łączny wynik sprzedaży w Europie nowego Nissana LEAF i jego poprzedniej generacji. Sukces na naszym kontynencie znacząco przyczynił się do osiągnięcia przez ten model pozycji najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.

 

Ponad 37 000 sztuk nowego Nissana LEAF zamówionych w Europie oznacza, że średnio co 10 minut ktoś na Starym Kontynencie kupuje kolejny egzemplarz, wybierając innowacyjną i bezemisyjną technologię.

 

Nissan LEAF drugiej generacji jest pierwszym modelem marki w Europie, wyposażonym w systemy ProPILOT i ProPILOT Park. Nowy model jest również wyposażony w funkcję e-Pedal, która umożliwia kierowcy ruszanie, przyspieszanie, zmniejszanie prędkości i zatrzymywanie samochodu tylko poprzez regulowanie nacisku na pedał przyspieszenia.

 

Europejscy użytkownicy Nissanów LEAF przejechali już łącznie ponad 2 miliardy kilometrów, przyczyniając się do ograniczenia emisji CO2 o ponad 300 000 ton. Odsetek zadowolonych klientów w tej grupie wynosi aż 92% i jest wyższy porównaniu z analogicznymi wskaźnikami dla każdego innego modelu Nissana.