Kia Niro EV ma przejechać nawet do 450 km

Kia zaprezentowała pierwsze zdjęcia elektrycznej wersji modelu Niro, czyli miejskiego SUV-a koreańskiego producenta, który doczekał się już tego wersji hybrydowej oraz hybrydy typu plug-in.

Niro EV powstał to ewolucja konceptu o tej samej nazwie, który został zaprezentowany w styczniu na Consumer Electronics Show - największych na świecie targach elektroniki i nowych technologii w Las Vegas. Do sprzedaży trafi w przyszłym roku i to co można teraz zauważyć to uszczelniony grill oraz bardziej aerodynamiczny wzór obręczy kół.

Więcej szczegółów technicznych mamy poznać bliżej daty wejścia na rynek, ale do tej pory wiadomo, że samochód zaprojektowano z dwiema opcjami baterii litowo-polimerowych - 39,2- i 64-kilowatogodzinową. Jest to zatem to samo rozwiązanie co w elektrycznym Hyundaiu Kona. W przypadku tej większej baterii zasięg ma wynieść 450 kilometrów (mniejszej 250 km), choć należy poczekać na testy EPA, które mogą zredukować go do niecałych 400 kilometrów.

Debiut samochodu zapowiedziano na październikowych targach motoryzacyjnych w Paryżu, więc w salonach sprzedaży powinien pojawiać się już na początku 2019 r.