Formuła E: Możliwości nowego BMW iFE.18 robią wrażenie

Pierwszy samochód BMW Formuły E zadebiutował podczas sesji testowej w Maisach koło Monachium. Za kierowcą w pełni elektrycznego auta wyścigowego BMW Group zasiadł Tom Blomqvist.

 

Jens Marquard: BMW iFE.18 to kamień milowy dla naszej firmy. Po miesiącach doskonałej współpracy inżynierów z produkcją i rozwojem wyścigów, wszyscy możemy teraz zobaczyć rezultaty tych działań. Projekt Formuły E pokazał niezwykły transfer technologii pomiędzy produkcją a sportem motorowym w historii BMW. Nie mogę się doczekać, kiedy samochód po raz pierwszy pojawi się w brawach BMW Motorsport i rozpocznie się sezon 5.

 

Nowe nadwozie Formuły E zaprezentowano po raz pierwszy na początku marca na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Osiągi nowego BMW są imponujące. Silnik iFE jest o 50 procent lżejszy, 66 procent bardziej zwarty i zapewnia 100 procent więcej mocy niż motor w BMW i3. Poza tym może osiągnąć 400 procent więcej obrotów niż jego produkcyjny odpowiednik.


Samochód będzie można zobaczyć już w dniach 17-19 kwietnia w trakcie oficjalnych testów Formuły E, które odbędą się w Calafat w Hiszpanii.