Pierwszy w Polsce pojazd napędzany energią słoneczną

Przemysł motoryzacyjny zmierza coraz bardziej w kierunku ekologicznych samochodów. Czy doczekamy się także pojazdów na energię słoneczną?

 

Podczas imprezy MOTO SHOW w Krakowie będziemy mogli podejrzeć prace Łódź Solar Team, który zaprezentuje bolid Eagle One. Jest to wyjątkowy pojazd napędzany właśnie energią słoneczną!

 

Zespół Łódź Solar Team to projekt studentów Politechniki Łódzkiej, działający w ramach SKN Miłośników Motoryzacji Instytutu Maszyn Przepływowych Wydziału Mechanicznego, którzy od 3 lat pracują nad konstrukcją pojazdów napędzanych energią słoneczną.

 

W 2015 roku zespół zaprezentował pierwszy tego typu polski samochód o nazwie Eagle One, który zadebiutował w zawodach Bridgestone World Solar Challenge 2015 w Australii, uzyskując najlepsze miejsce wśród debiutantów i otrzymując Safety Award za najbezpieczniejszą konstrukcję pojazdu.

 

Rok później, studenci wyruszyli na wyprawę przez Południową Afrykę, gdzie zapoczątkowali klasę Cruiser (pojazdów miejskich), ustanawiając 3 rekordy na kolejne edycje oraz otrzymując Communication Award za najlepszą relację medialną z wyścigu.

 

5 element MOTO SHOW w Krakowie odbędzie się w dniach 19-20 maj.