Mercedes buduje luksusowego sedana porównywalnego z klasą S

Mercedes-Benz zobowiązał się, że do 2022 r. uruchomi seryjną produkcję aż 10 różnych modeli samochodów elektrycznych. Wiadomo już o koncepcjach modelu EQA (kompaktowy hatchback) i EQC (mały SUV), jak również vanów eVito i eSprinter. Niemiecka marka potwierdziła, że zbuduje także dużego, elektrycznego sedana równorzędnego luksusowej klasie S.

- Będziemy mieć elektryczny samochód na poziomie klasy S, bez wątpienia, ale nie będzie to dokładnie pojazd tej grupy - ujawnił magazynowi Autocar Michael Kelz, odpowiedzialny za większe modele samochodów w Mercedesie. - Widziałem już koncept samochodu. Jego produkcja może ruszyć na początku 2020 r. - dodał.

Spodziewanym jest, że owy model będzie nosił oznaczenie EQS i będzie rywalem Tesli Model S, Volkswagena Phaetona i możliwe, że Jaguara XJ.

Jednocześnie Mercedes pracuje nad przyszłą generacją klasy S, która także ma mieć premierę za 2 lata. Mercedes EQS ma być zupełnie odmienny, a nawet wykorzystywać inną platformę MEA, która zadebiutuje w w 2019 r. w SUV-ie EQC.

Tymczasem nowa klasa S wykorzysta platformą MRA dla tylnonapędowych pojazdów, tak jak w klasie C i klasie E. To podwozie nie ma najzwyczajniej w świecie odpowiedniej przestrzeni na umieszczenie dużych zestawów baterii.