Nowy Hyundai KONA Electric, mocny konkurent?

SUV-y dominują na rynku sprzedażowym od jakiegoś czasu. Oczywistym zatem jest fakt, że producenci starają się zaprezentować jak najlepsze pojazdy, które mają podbić ten segment. Hyundai przygotował tym razem elektryczną odmianę Kony.

 

Nowy model KONA Electric, jest pierwszym w pełni elektrycznym, subkompaktowym SUV-em na europejskim rynku. Auto ma łączyć w sobie nowoczesną stylistykę oraz bezemisyjny napęd elektryczny. We wnętrzu pojazdu znajdziemy centralną konsolę, służącą do intuicyjnej obsługi modułu shift-by-wire. W wyposażeniu otrzymujemy również 7-calowy ekran oraz wyświetlacz head-up. Według zapewnień producenta wnętrze ma być przestronne i komfortowe. Nowa Kona EV, będzie posiadać także szereg aktywnych systemów bezpieczeństwa, oferowanych w ramach pakietu Hyundai SmartSense.

 

Hyundai przygotowuje dwie wersje samochodu z różnymi parametrami technicznymi. Wersja rozszerzona o mocy 204 KM i z akumulatorem 64 kWh ma posiadać zasięg 470 kilometrów. Druga opcja to podstawowa. W tym wariancie otrzymujemy akumulator 39,2 kWh oraz silnik o mocy 135 KM. Zasięg jest naturalnie nieco niższy i wynosi 300 kilometrów.