Popularne Fordy będą elektryczne

Z najnowszych doniesień agencji Reuters wynika, że prezydent Forda – Bill Ford – planuje zwiększyć inwestycję w samochody elektryczne do 11 miliardów dolarów. Do roku 2022 Ford chce mieć w swojej ofercie 40 samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Rzecznik prasowy Forda dodał, że 16 z zaplanowanych 40 modeli samochodów będzie w pełni elektryczne, podczas gdy cała reszta gamy będzie samochodami hybrydowymi.

- Weźmiemy nasze najbardziej popularne samochody, ikony marki, i przerobimy je na elektryczność – skomentował.

- Jeśli nasza elektryfikacja ma się powieść, musimy zacząć od modeli samochodów, które są popularne już dziś.

Według agencji Reuters, powodem zwiększonej elektryfikacji wśród producentów są nie tylko nowe przepisy dotyczące emisji spalin w Chinach, Europie i Stanach Zjednoczonych, ale także sukcesy Tesli.

Koncern GM w zeszłym roku potwierdził, że doda do swojej oferty 20 samochodów napędzanych bateriami do 2023 roku, natomiast Volkswagen w listopadzie potwierdził, że wyda 40 miliardów dolarów na samochody elektryczne, autonomiczne oraz infrastrukturę z tym związaną do roku 2022.

Z kolei Toyota planuje w połowie roku 2020 opracować rewolucyjną baterię do samochodów elektrycznych, która miałaby znacząco uciąć koszty produkcji.