Formula E - Sezon 4

4 sezon FIA Formula E wystartował 2 grudnia 2017 roku. Dwa pierwsze wyścigi odbyły się w Hong Kongu. Począwszy od stycznia 2018 roku Tytularnym sponsorem cyklu stała się firma ABB. Zakończenie sezonu planowane jest w Nowym Jorku na 14 i 15 lipca 2018 roku, odbędą się tam wtedy dwa ostatnie wyścigi. Miejmy nadzieję, że rywalizacja będzie trzymała w napięciu do samego końca i rozstrzygnięcie zapadnie dopiero 15 lipca.

Wśród zmian regulaminowych istotna jest zmiana maksymalnego zużycia energii podczas wyścigu. Dotychczasowo obowiązującą wartość 170 kW powiększono do 180 kW. Wprowadzono również restrykcję mówiące, że bonus punktowy za najszybsze okrążenie będzie przyznawany kierowcy, który uplasuje się w pierwszej dziesiątce. Organizatorzy w ten sposób chcą ograniczyć przyznawanie premii zawodnikom śrubujących wyniki jednak nie kończącym wyścigu lub dojeżdżającym na końcu stawki uszkodzonym bolidem.

Do bieżącego cyklu przystąpili zarówno zwycięzca poprzedniego sezonu Lucas di Grassi jak i zwycięski zespół Renault e.Dams.

Poniżej Informacja o przygotowaniach oraz przegląd trasy wyścigu