Nissan e-NV200 40kWh: samochód dostawczy pełen innowacyjnych technologii

 

Nissan e-NV200: samochód dostawczy pełen innowacyjnych technologii

Nowy akumulator o pojemności 40 kWh w stuprocentowo elektrycznym modelu e-NV200 umożliwił wydłużenie zasięgu do 280 km według NEDC*, a w celu dokładniejszego odzwierciedlenia rzeczywistych warunków, udoskonalony Nissan e-NV200 przeszedł także procedurę testową WLTP*, która wykazała, że klienci mogą pokonać na jednym ładowaniu od 200 km w cyklu mieszanym do nawet 301 km w cyklu miejskim. To o ponad 60% więcej w porównaniu z poprzednią wersją modelu, dzięki czemu kierowcy mogą jeździć dłużej, korzystając z rozbudowanej europejskiej sieci szybkich ładowarek CHAdeMO. W Nissanie e‑NV200 zastosowano technologię akumulatorową znaną z nowego Nissana LEAF, który niedawno miał swoją premierę w Europie. Udało się to osiągnąć bez zwiększania wymiarów akumulatora, co pozwoliło zachować wymiary przestrzeni ładunkowej i dużą pojemność pojazdu. Kluczowe jest jednak to, że firmy i profesjonalni kierowcy mogą realizować końcowy etap dostaw stuprocentowo elektrycznymi pojazdami.

Nissan e-NV200 pracuje niemal bezgłośnie, co oznacza, że nie generuje drgań, hałasu mechanicznego ani dźwięku przy zmianie biegów. Elektryczny układ napędowy zapewnia natychmiastowy dostęp do pełnego momentu obrotowego. Płynne przyspieszanie umożliwia bezstresową podróż dla kierowcy oraz nieuciążliwe dostawy i odbiory dla mieszkańców. Bezstopniowa skrzynia biegów i system wspomagania ruszania pod górę ułatwiają jazdę, jednocześnie czyniąc ją bezpieczniejszą.

Nissan e-NV200 jest czymś znacznie więcej, niż tylko elektrycznym samochodem. To mobilna jednostka mocy z funkcją przesyłu energii w obu kierunkach. Oznacza to możliwość oddawania energii do sieci po podłączeniu pojazdu do systemu zasilania biura i firmowych pomieszczeń. Dzięki Vehicle-to-Grid, innowacyjnej technologii Nissana, umożliwiającej podłączenie pojazdu do sieci elektroenergetycznej, e-NV200 może oddawać nadwyżki energii, przyczyniając się do uzupełniania niedoborów w lokalnej sieci i stabilizowania jej obciążenia.

 

Przestronny, wszechstronny, o lepszych zdolnościach transportowych

Firmy mają do wyboru dwie wersje nadwozia – e-NV200 Van i e-NV200 Evalia. W obu wersjach klient otrzymuje funkcjonalne wnętrze z możliwością aranżacji półek, koszy i siedzeń w zależności od potrzeb. Wersja e-NV200 Van zapewnia łatwy załadunek, ponieważ krawędź przestrzeni załadunkowej znajduje się zaledwie 52 cm nad podłożem.

Stuprocentowo elektryczny Nissan e-NV200 Van dysponuje przestrzenią ładunkową wynoszącą 4,2 m³. To oznacza, że wewnątrz pojazdu zmieszczą się dwie pełnowymiarowe europalety lub ładunek o wadze do 701 kg. Do tego model jest wyposażony w szeroko otwierane tylne drzwi oraz parę bocznych drzwi przesuwanych, które ułatwiają załadunek. W razie potrzeby można również złożyć fotel pasażera z przodu, uzyskując powierzchnię w stylu małego biurka. Ponadto kierowca ma w zasięgu ręki wiele praktycznych schowków.

Dla klientów poszukujących pojazdu do przewożenia większej liczby osób doskonałym wyborem będzie e-NV200 Evalia. Funkcjonalny, modułowy układ siedzeń zapewnia mnóstwo przestrzeni na bagaże lub narzędzia. Obecnie jest to jedyny stuprocentowo elektryczny, siedmiomiejscowy van dostępny w Europie. Nissan e-NV200 Evalia to idealne rozwiązanie dla taksówkarzy i firm świadczących usługi przewozowe.
 

 

Udoskonalone technologie i łączność na miarę mobilnego biura

W zależności od wersji, Nissan e-NV200 może być wyposażony w wiele przydatnych technologii, na przykład w kolorową kamerę cofania ułatwiającą manewrowanie, łącze Bluetooth, inteligentny kluczyk oraz w pełni zintegrowany system nawigacji satelitarnej, który został udoskonalony w porównaniu z poprzednią generacją, zapewniając kierowcom e‑NV200 większą przyjemność z jazdy. Aplikacja NissanConnect EV pomaga w pełnym wykorzystaniu możliwości Nissana e-NV200, tak by jak najlepiej zaplanować trasę w ciągu dnia pracy. Z systemu można korzystać na smartfonie, tablecie lub komputerze. NissanConnect EV umożliwia właścicielom intuicyjne śledzenie i odbieranie raportów od kierowców w formie cyfrowej. Za jego pomocą można sprawdzać poziom naładowania akumulatora, uruchamiać ładowanie i zdalnie ustawiać klimatyzację w pojeździe (korzystając z aplikacji lub portalu You+Nissan). Wszystkie potrzebne klientom informacje – w tym stan naładowania i zużycie energii – są również wyświetlane za pomocą zestawu wskaźników wewnątrz pojazdu.​Dane techniczne:

SILNIK

Typ silnika elektrycznego

Synchroniczny   zmiennoprądowy

Maks. moc silnika

80 kW /   109 KM

Maks. moment obrotowy

254 Nm

Typ energii

Elektryczna

 

AKUMULATOR

Typ

Laminowany   akumulator litowo-jonowy

Napięcie

Napięcie   znamionowe 360 V

Moc

40 kWh

Liczba ogniw

192

Ładowanie akumulatorów

6,6 kW

 

OSIĄGI

Zasięg (WLTP) – cykl miejski

301 km

Zasięg (WLTP) – cykl mieszany

200 km

Zasięg (NEDC)

280 km

Prędkość maksymalna

123 km/h

Przyspieszenie (0–100 km/h)

14   sekund

 

WYMIARY   PRZESTRZENI ZAŁADUNKOWEJ

Maksymalna długość

2040 mm

Maksymalna szerokość

1500 mm

Maksymalna wysokość

1358 mm

Minimalna szerokość między nadkolami

1220 mm

Kubatura przestrzeni ładunkowej (maks.)

4,2 m3

 

 

Podane   wartości dotyczą 5-drzwiowej wersji Van

Wszystkie   dane są orientacyjne, do potwierdzenia w ostatecznej homologacji

 


Źródło: https://newsroom.nissan-europe.com