VW e-GOLF 2016

VW e-Golf 2016

VW e-Golf bazuje na świetnej, dobrze skomponowanej i popularnej na całym świecie konstrukcji Golfa w wersji spalinowej.

Pojazd został wyposażony w silnik o mocy 115 KM, dysponujący momentem obrotowym na poziomie 270 Nm dostępnym już od samego początku. Silnik umieszczony jest z przodu, napędza koła przednie za pośrednictwem przekładni jednostopniowej. Samochód rozpędza się do 100 km/h w czasie około 10 sekund,  a jego prędkość maksymalna to 137 km/h.

W podłodze pojazdu znajdują się bateria litowo-jonowa, składająca się z 264 sztuk 25 Ah ogniw, złożonych w 27 modułów o łącznej pojemności 24,2 kWh. Pojemność baterii jest typowa dla samochodów miejskich, nie pozwala ona na swobodne przemieszczanie się na większe odległości, trzeba jednak pamiętać że zwiększenie pojemności baterii wiąże się ze zwiększeniem masy pojazdu oraz ceny. Samochód na takim zestawie pozwala na przejechanie około 130 -160 km.

 

 

Ładowanie baterii samochodu umożliwia ładowarka podróżna o mocy 2,5 kW, za jej pomocą naładujemy baterie w czasie około 12 godzin,  zamontowana w aucie standardowa przetwornica o mocy 3,6 kW  pozwala naładować akumulator w czasie około osiem godzin, jeżeli samochód jest wyposażony w mocniejszą przetwornicę o mocy 7,2 kW, to ładowanie akumulatora do pełna zajmie około cztery godziny. E-Golf może w opcji posiadać na wyposażeniu złączę ładowania prądem stałym w standardzie CCS, wówczas podłączając auto do szybkiej ładowarki DC jesteśmy w stanie naładować baterię do 80 % w czasie około 30 minut.

 

System hamowania regeneracyjnego pozwala odzyskać energię podczas hamowania pojazdem i zamienić ją w prąd na chwilowe doładowania akumulatora a nie w ciepło na tarczach hamulcowych, jak to jest w przypadku klasycznych spalinowych modeli.

 

 

Wnętrze samochodu wykonane jest z należytą starannością i jet obszerne, nie powinno zabraknąć miejsca do swobodnego podróżowania dla 4 dorosłych osób, między fotelami znajdziemy dobrze zaprojektowane schowki, kokpit jest zaprojektowany klasycznie i bez zbędnych udziwnień, jest ergonomiczny i logicznie poukładany. Blasku dodaje tablica zegarów, jest kolorowa i trzeba przyznać że czytelność komunikatów jest bardzo dobra.

Bagażnik o pojemności 343 litry, pomieści nie tylko codzienne zakupy ale również walizki, gdy będziemy się wybierać na dalekie wakacje.

Dane Techniczne:

masa własna: 1538 kg

długość: 4270 mm

szerokość: 1799 mm

wysokość: 1450

rozstaw osi: 2631 mm

poj. baterii: 24,2 kWh

zasięg : do 190 km

moc silnika: 115 KM

moment obrotowy: 270Nm

przyspieszenie do 100km/h: 10 sek

 

źródło:

caranddriver.com

autoevolution.com

carscoops.com

caricos.com