Tesla 3

Tesla 3 

Tesla 3 zalicza się do samochodów klasy średniej i jest dostępny w USA w cenie 35 tyś dolarów, co powoduje stosunkowo duże zainteresowanie tym modelem, który to może śmiało konkurować z innymi elektrykami w tym segmencie.

Ten 5-dzwiowy, 5-miejscowy liftback w standardzie dostaje napęd tylny, może być też w opcji z napędem na 4 koła, co pozwoli w pełni cieszyć się dostępnym momentem obrotowym na kołach.

Samochód rozpędzany jest w 6 sekund do 100 km/h  258 konnym silnikiem z magnesami trwałymi, zasilanym z baterii litowo-jonowej o pojemności 55 kWh lub z baterii o zwiększonym zasięgu o pojemności  80 kWh o napięciu 350 V.

Zasięg samochodu na baterii standardowej będzie wynosił 350 km, co pozwala swpbodnie pruszać się nawet po trasach, oczywiście z założeniem że przy tasach bedziemy mogli korzystać z szybkich ładowarek Super Charger Tesli. dodatkową atrakcją dla osób szukających samochodu na dalsze wyjazdy będzie mocniejsza bateria pozwalająca pokonać dystans 500 km na jednym ładowaniu.

 

Z zewnątrz Tesla 3 charakteryzuje się opływowymi kształtami i brakiem grilla , jedynie u samego dołu znajdzemy wloty powietrza do chłodnic, wszystko to z powodu walki z oporami powietrza aby zmniejszyć zużycie energii co za tym idzie zwiększyć zasięg samochodu.

Pod przednią klapą znajdziemy niewielki bagażnik, gdzie można przechowywać akcesoria do ładowania samochodu, takie jak ładowarka podróżna, kabel, z tyłu całkiem spory bagażnik w którym bez problemu zmieścimy walizki.

Dach Tesli został wykonany w całości z jednego kawałka szkła, zabieg ten zapewne zwiększy sztywność nadwozia jednocześnie dając podróżującym pasażerom więcej światła i możliwość oglądania gwieździstego nieba podczas nocnych przejażdżek poza miasto.

Wnętrze Tesli 3 robi wrażenie przestronnego, zarówno z przodu jak i z tyłu nie powinno zabraknąć miejsca na nogi, deska rozdzielcza jest wyposażona w centralnie umieszczony 15 calowy panel z dotykowym ekranem, służy on do komunikacji i zarządzania funkcjami samochodu jak również procesem ładownia samochodu. W konsoli środkowej znajdziemy miejsce na położenie telefonu komórkowego czy kuczy oraz miejsce na napoje.

Tesla 3  wyglada ciekawie i atrakcyjnie, jedynie deska rozdzielcza niczym kłoda drewna z przymocowanym tabletem nie przypadła mi do gustu. Połączenie zewnętrznego designu z deklarowanymi parametrami technicznymi i ceną, czyni z tego modelu bardzo interesującą propozycję.

 

Dane techniczne:

- masa własna :1740 kg

- długość: 469 cm

- szerokość: 185 cm

- wysokość: 144 cm

- rozstaw osi: 288 cm

- silnik o mocy 258 KM

- przyspieszenie: 6 sekund do 100 km/h

- zasięg : 350 km na baterii 55 kWh  ( 500 km na baterii 80 kWh)

- napęd na koła tylne w opcji na 4 koła

 

źródło:

motortrend.com

businessinsider.com.pl

caranddriver.com