Nowe Volvo V40

Informujemy, że nowe Volvo V40, konkurujące z Audi A3 i BMW1, będzie występować również w wersji hybryda typu plug-in oraz w wersji 100% elektrycznej.

Auto zostanie oparte na (CMA). Jest to nowa platforma Compact Modular Architecture, która po raz pierwszy została zastosowana w kompaktowym SUVie XC40.

Henrik Green, szef działu badań i rozwoju Volvo, powiedział, że płyta CMA od początku miała mieć zastosowanie w pojazdach napędzanych prądem. Interesujący jest fakt, że pierwszym w pełni elektrycznym samochodem, który skorzysta z nowej platformy nie będzie Volvo, lecz Polestar 2, który jest limuzyna klasy średniej. Ma pojawić się w sprzedaż y w drugiej połowie 2019 roku. (Opisywaliśmy ten projekt we wcześniejszym artykule pt.” Polestar w Chinach”)

Pan Green powiedział także, że osoby które będą  zainteresowane zakupem wersji zelektryfikowanej nowego V40, będą mogły wybrać akumulator  trakcyjny o różnej pojemności.

„Do każdego z naszych samochodów elektrycznych mamy zamiar oferować co najmniej dwa rozmiary baterii. Tańszy wariant bazowy będzie dysponować nieznacznie niższym zasięgiem, zaś droższa opcja dostarczy większy zasięg i więcej mocy”, powiedział.

Jest zapowiedziane, że począwszy od 2019 roku wszystkie modele Volvo , jakie będą wchodzić na rynek, będą wyposażone w napęd elektryczny (również hybrydowy). Wniosek jest taki, że to koniec samochodów szwedzkiej marki wyposażonych wyłącznie w silnik spalinowy. 

Źródło: PSPA